Olivia Business Centre logoKontor logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoBusiness House logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoTétris Poland logoARTSERVIS sp. z o.o. logoPodium Investment logoINTER-BUD logoAgrobex Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoINTERBIURO logoHAVRE Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoNowy Styl Group logoArchicom logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoAluprof S.A. logoVantage Development S.A. logoForbo Flooring Systems Polska logoSpectra Development logoDEVCO Sp. z.o.o. logoTorus logoCity Space logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Torus partnerem 5. Konkursu Lotów Red Bull

Firma Torus z maszyną przypominającą budynki Alchemii, wiz. Torus
W dniu 16 sierpnia br. w Gdyni odbył się 5. Konkurs Lotów Red Bull. Partnerem tego wydarzenia była firma Torus, właściciel gdańskiej Alchemii.

Tydzień temu na Skwerze Kościuszki w Gdyni miał miejsce 5. Konkurs Lotów Red Bull. Udział w nim wzięli amatorzy i konstruktorzy, którzy wcześniej skonstruowaną maszyną startowali z 6-metrowej platformy, a następnie lądowali w wodzie. Konurs wygrywała ta drużna, która zdołała osiągnąć największą odległość. Tegoroczna edycja wydarzenia zgromadziła 40 załóg z przeróżnymi konstrukcjami m.in. przypomniającymi zwierzęta oraz latającymi spodkami, pociągu ze skrzydłami czy powietrzną taksówką. Torus również wystartował z maszyną If You Jump I Jump, która przypomniała budynki inwestycji Alchemia w Gdańsku.

 

Przygotowania do konkursu trwały kilka miesięcy. Roważano róźne koncepcje. Ostatecznie wybrano projekt konstrukcji z dwoma wieżami usadowionymi na wspólnej podstawie. Chcieliśmy, żeby nasza maszyna, jak i uczestnictwo w tym widowiskowym wydarzeniu jak najbardziej odzwierciedlało to, czym żyjemy na co dzień i z czym się utożsamiamy – mówi Monika Brzozowska z firmy Torus. W skład drużyny reprezentującej firmę podczas konkursu wchodzili jej pracownicy. Konstrukcja firmy Torus osiągnęła odległości 6,85 m.

 

Elementy maszyny powstały w pracowni Fab Lab Trójmiasto, a prace końcowe związane z ich montażem zrealizowano w Stajni Kolibki. W procesie konstrukcji maszyny uczestniczyli pracownicy firmy Torus, a najemcy kompleksu Alchemia przygotowali unikatowe logotypy swoich firm, które zawisły na powietrznej konstrukcji.

 


0.0
Tagi: Torus Alchemia
Napisz pierwszy komentarz
Conrad duży
mantra