Giant

EKO Łużycka Plus laureatem 2015 European Property Awards

Łużycka Plus w Gdyni
Łużycka Plus w Gdyni
Spółka Allcon Investment dostała wyróżnienie za inwestycję biurową Łużycka Plus w konkursie 2015 European Property Awards. Gdyńska firma znalazła się w gronie laureatów po raz drugi w ciągu ostatnich czterech lat.

Biurowiec Łużycka Plus jako jeden z trzech polskich obiektów znalazł się w gronie  polskich laureatów w kategorii Office Development na europejskim etapie konkursu The International Property Awards. Blisko 70-osobowe, międzynarodowe jury oceniało inwestycje na podstawie wielu czynników, w tym lokalizacji, architektury, zrównoważonego rozwoju czy stwarzanego w nich komfortu pracy.

 

Allcon Investment jest na dobrej drodze, by sukces Łużyckiej Plus okazał się jeszcze większy, bowiem już za niecały miesiąc, 22 września podczas uroczystej gali w Londynie ogłoszone zostaną dokładne oceny każdego z nagrodzonych obiektów. Wyłonieni zostaną deweloperzy, którzy będą reprezentowali Europę w walce o tytuł World’s Best Office Development.

 

Nagrodzony obiekt Łużycka Plus to pod wieloma względami kontynuacja naszego nieco  wcześniej wybudowanego kompleksu biurowego Łużycka Office Park, za który w 2012 r. również otrzymaliśmy nagrodę European Property Awards, zdobywając tytuł wysoce rekomendowanego projektu biurowego w Polsce. Kolejny wybór do grona zwycięzców konkursu po zaledwie kilku latach to dla nas potwierdzenie, że podjęliśmy dobrą decyzję, aby wsłuchiwać się w głos naszych najemców i być do ich pełnej dyspozycji także już po podpisaniu umowy najmu. Dzięki temu tworzymy rozwiązania biurowe faktycznie wpisujące się w potrzeby firm i ich pracowników – atrakcyjne architektonicznie, ekologiczne i funkcjonalne – komentuje Halina Gniadecka z Allcon Investment.

 

Biurowiec klasy A Łużycka Plus został oddany do użytkowaniu w 2014 r. Zlokalizowany jest w Gdyni przy ul. Łużyckiej i oferuje 10 000 mkw. powierzchni użytkowej, w tym ok. 6000 mkw. przestrzeni biurowej. Obiekt powstał zgodnie z założeniami zrównoważonego budownictwa, co potwierdza nadany mu certyfikat ekologiczny BREEAM. W budynku zastosowano szereg nowoczesnych rozwiązań, m.in. fasady kurtynowe pozwalające optymalizować doświetlenie wnętrza. Warto podkreślić, że jest to także pierwszy w Polsce biurowiec z certyfikatem Obiekt bez barier, czyli w pełni przystosowany do użytkowania przez osoby niepełnosprawne.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz