PGE Narodowy

Filmowa chwila z Interbiurem

Film z kadru
Film z kadru
Firma Interbiuro i portal e-biurowce.pl zapraszają na przedpremierowy pokaz filmu „Carol”, który odbędzie się 18 lutego o godzinie 20.30 w warszawskim kinie Muranów.

„Najpiękniejszy film o miłości ostatnich lat” (The Guardian), który został nominowany do Oscarów, aż w 6 kategoriach, m.in. za najlepszy scenariusz adaptowany oraz dla pierwszo- i drugoplanowej aktorki.

Melodramat „Carol”, pełne emocji i wysmakowanych obrazów (Złota Żaba Camerimage dla Eda Lachmana za zdjęcia) dzieło Todda Haynesa, jest adaptacją powieści Patricii Highsmith. Odtwórczynią głównej roli jest wyróżniona Oscarem Cate Blanchett („Blue Jasmine”), której partneruje nagrodzona w Cannes za najlepszą rolę żeńską aktorka Rooney Mara („Dziewczyna z tatuażem”).

Główny wątkiem filmu „Carol” jest relacja dwóch kobiet: młodej fotografki oraz zamężnej kobiety, która myśli o rozwodzie. Drogi obu bohaterek krzyżują się w ogarniętym szałem bożonarodzeniowych zakupów Nowym Jorku. Podczas pierwszego spotkania rodzi się między nimi fascynacja, która szybko staje się czyś więcej – uczuciem silniejszym, niż nakazy obyczajowe epoki, w której żyją. Ten film opowiada o dwóch bardzo różnych kobietach, które zauważają się i podążają w swoją stronę, aż do chwili, kiedy już bardziej nie można się do siebie zbliżyć – tak mówi o swoim dziele Todd Haynes. 

Światowa premiera filmu miała miejsce podczas ostatniego festiwalu filmowego w Cannes. Dzieło Todda Haynesa otrzymało w tym roku pięć nominacji do Złotych Globów, a także rekordową liczbę nominacji do nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej BAFTA.

„Carol” to mistrzowski film. | Indie Wire

Za sprawą znakomitych kreacji aktorskich Cate Blanchett i Rooney Mary (...) inteligentna i nieco swobodna adaptacja ówcześnie prowokacyjnej powieści Patricii Highsmith, „The Price of Salt” Todda Haynesa wznosi się na wyższy poziom. |The Hollywood Reporter

Adaptacja powieści Patricii Highsmith, która wyszła spod ręki Todda Haynesa jest równie nieskazitelna jak jej niewymuszenie szykowna główna bohaterka. |Times UK

Film będzie można zobaczyć w ramach przedpremierowych pokazów filmowych organizowanych przez firmę Interbiuro wraz z dystrybutorem filmowym Gutek Film, które skierowane są do specjalistów z branży nieruchomości.

 


0.0
Tagi: Interbiuro
Napisz pierwszy komentarz