Giant

Otwarcie Bonarka for Business

|
Biurowce Bonarka for Business
Biurowce Bonarka for Business
17 stycznia 2013 r. byliśmy świadkami oficjalnego otwarcia budynku C w kompleksie Bonarka for Business w Krakowie.

Znajdujemy się w przestronnym, wykończonym pomieszczeniu biurowym w stylu open space. Zgromadzeni z zainteresowaniem oglądają wnętrza i inne budynki widoczne zza dużych okien. Wszyscy czekają na rozpoczęcie uroczystej ceremonii otwarcia kolejnego biurowca w kompleksie Bonarka for Business (B4B).

B4B to nowoczesny projekt obejmujący cztery wolnostojące budynki ustawione w oryginalnym układzie urbanistycznym. Otrzymał nagrodę za najlepszą przestrzeń publiczną w konkursie artURBANICA 2012. Najnowszy biurowiec C uważany jest za kolejny sukces inwestycyjny firmy TriGranit w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Podczas uroczystości otwarcia możemy posłuchać przemówień i osobiście poznać przedstawicieli inwestorów, wśród których jest Tomasz Lisiecki, Dyrektor Zarządzający firmy TriGranit Development Polska: Trzeci budynek – tak jak poprzednie – spełnia wszystkie normy jakościowe, od specjalnych systemów pożarowych po profesjonalne systemy monitoringu i dogodne środowisko pracy. Zwiedzając obiekt, nie można nie zgodzić się z wysoką jakością wykonania i wykończenia.

Lokalizacja i architektura

Kompleks Bonarka for Business jest częścią wielofunkcyjnego centrum Bonarka City Center, który oferuje przestrzenie handlowe, usługowe, rozrywkowe, rekreacyjne, biurowe i społeczne. Obiekt mieści się przy ul. Puszkarskiej, w bliskim sąsiedztwie autostrady A4. Zaproszeni na uroczyste otwarcie mogli zaparkować w garażu podziemnym lub dotrzeć komunikacją miejską, której przystanki znajdują się w pobliżu.

Biurowiec C oferuje 8 700 mkw powierzchni do wynajęcia oraz 112 miejsc postojowych na parkingu podziemnym. Typowa wielkość piętra wynosi 1 274 mkw. W obiekcie zauważyć można nowoczesne rozwiązania architektoniczne, technologiczne i funkcjonalne. Wszystkie siedem kondygnacji obiektu wyposażone jest w podwieszane sufity, podłogi techniczne, nowoczesne systemy klimatyzacji i wentylacji oraz systemy pożarowe, telekomunikacyjne i sterowania BMS. Projekt architektoniczny powstał w Biurze Architektonicznym Artur Jasiński i Wspólnicy.

Zainteresowanie najemców

Najemcy, wśród których jest firma Herbalife, która udostępniła swoją wynajmowaną powierzchnię na ceremonię otwarcia, chwalą sobie dowolność i dużą elastyczność w aranżacji wnętrz. Dyrektor Herbalife, Jacek Pączek, podczas swojego wystąpienia w trakcie uroczystości podkreśla: Dziękuję inwestorom za słuchanie głosów najemców. Takie słowa niewątpliwie cieszą firmę TriGranit i Grupę IPR, odpowiedzialnych za projekt.

Już w trzecim kwartale 2012 roku powierzchnia budynku C została wynajęta w 97%. Wynik ten odzwierciedla znaczne zainteresowanie ta prestiżową lokalizacją i potwierdza, iż jest to dobry czas na rynku dla tego typu inwestycji – mówi Anna Krztoń, Office Leasing Manager firmy TriGranit Development Polska. W obiekcie przestrzenie wynajęły, obok Herbalife, firmy takie jak Euroclear, CryptoTech czy centrum medyczne Lux Med.

Za proces komercjalizacji obiektu odpowiedzialna jest firma Jones Lang LaSalle. TriGranit zapewnia, iż średni czas od momentu podpisania umowy do oddania pomieszczeń wynosi trzy miesiące.

To jeszcze nie koniec

Uroczystość otwarcia koncentrowała się nie tylko na najnowszym budynku C. Uczestnicy dowiedzieli się również więcej na temat powstającego obok czwartego biurowca z kompleksu B4B.Tomasz Lisiecki przekonuje: Inwestycje o dobrych powierzchniach i w dobrych lokalizacjach zapewniające najwyższą jakość zawsze będą się cieszyć dużą popularnością. Dlatego też nie mieliśmy żadnych obaw rozpoczynając prace nad kolejnym budynkiem. Budynek D zostanie oddany do użytkowania w 4 kwartale 2013 roku. Występujący podczas otwarcia budynku C Project Manager, Robert Kowalski, relacjonuje przebieg budowy: W chwili obecnej trwają prace na trzeciej kondygnacji żelbetowej. Przewidujemy, ze etap konstrukcji zakończy się w kwietniu. Budynek D C oferować będzie 9 500 mkw powierzchni najmu oraz 83 miejsca postojowe na parkingu podziemnym i dodatkowe stanowiska naziemne dla gości.

Sarolta Csikós, Regional Leasing Director of TriGranit Development Corporation uchyla również rąbka tajemnicy dotyczącej planów firmy po zakończeniu budowy budynku D: W przyszłości następną fazą będzie stworzenie w tej okolicy kolejnych 50 000 mkw nowoczesnej powierzchni. Robert Kowalski uzupełnia: Przewidujemy powstanie sześciu budynków.

Inwestorzy

Za realizację kompleksu Bonarka for Business odpowiedzialna jest firma TriGranit Development Corporation oraz Grupa IPR. TriGranit jest czwartą co do wielkości firmą deweloperską w Europie Środkowo-Wschodniej, działającą na rynku od 1997 r. Pierwszą jej inwestycją w Polsce był kompleks „Silesia City Center” w Katowicach. Grupa IPR to zespół przedsiębiorstw deweloperskich działających na terenie Polski, Słowacji, Rosji, Niemiec i Cypru. Grupa osiągnęła wysoką techniczną kompetencję w likwidacji zniszczeń oraz przystosowywaniu terenów.


0.0
Napisz pierwszy komentarz