Giant

Grupa Waryński aranżuje biura PGZ

Artykuł

Biuro Polskiej Grupy Zbrojeniowej, fot. Bartosz Syta
Przestrzeń została zaprojektowana w sposób dopasowany do charakteru działalności spółki, fot. Bartosz Syta
W dniu 6 maja 2015 roku nastąpiło oficjalne otwarcie siedziby Polskiej Grupy Zbrojnej, zlokalizowanej w biurowcu Radom Office Park.

Nowe biura Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ), o całkowitej powierzchni 1600 mkw., zostały zaaranżowane przez Grupę Waryński we współpracy z pracownią architektoniczną JMP Service. Przestrzeń ta została zaprojektowana w sposób dopasowany do charakteru działalności spółki oraz trybu i sposobu pracy jej pracowników. Stworzenie optymalnego środowiska pracy ma przełożyć się na m.in. poprawę efektywności podwładnych.

 

Przy aranżacji biur dla Polskiej Grupy Zbrojeniowej naszym nadrzędnym celem było stworzenie jasnych, otwartych i funkcjonalnych przestrzeni, sprzyjających kreatywnej pracy zespołu. Dzięki udanemu projektowi architektonicznemu udało nam się odpowiednio rozplanować poszczególne pomieszczenia, unikając dyskomfortu wynikającego z pracy w otwartej przestrzeni. Zaprojektowaliśmy również specjalne strefy pracy kreatywnej, w których pracownicy mogą się wyciszyć i w pełni skoncentrować na realizowanych działaniach – powiedział Jarosław Jankowski, Prezes Waryński S.A. Grupa Holdingowa.

 

Nową siedzibę PGZ podzielono na dwie części – zamkniętą oraz otwartą z wyodrębnionymi pomieszczeniami tj. biblioteką czy pomieszczeniem pracy kreatywnej. Podstawowym kolorem użytym we wnętrzach jest biel z akcentami zieleni, fuksji oraz granatu, które stanowią nawiązanie do logotypu firmy. Głównymi materiałami zastosowanymi w celu aranżacji przestrzeni są szkło oraz lakierowany MDF. Dodatkowo, w niektórych pomieszczeniach wykorzystano tapetę oraz zainstalowano stoły z blatami umożliwiającymi pisanie po nich. Z kolei, w przestrzeniach pracy cichej użyto kolorowych mebli.

 


1.0
Napisz pierwszy komentarz