Giant

Małe wśród dużych

|
Art-Business Center
Art-Business Center
Na wrocławskim rynku powstaje obecnie wiele inwestycji biurowych oferujących duże powierzchnie przeznaczone na najmem lub sprzedaż. Wśród nich znaleźć można kameralne obiekty biurowe skierowane do mniejszych przedsiębiorców.

Rodzimy rynek biurowy jest zdywersyfikowany pod względem oferowanej powierzchni. Choć znaczna jej część znajduje się w biurowcach o dużych metrażach, to nadal przestrzeń biurowa zlokalizowana w mniejszych obiektach ma znaczenie dla konkretnej grupy potencjalnych użytkowników, jakimi są m.in. średnie przedsiębiorstwa. Przykładem jest chociażby wrocławski rynek.  

 

W stronę dużych inwestycji biurowych

 

Wrocław jest obecnie jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się rynków regionalnych pod względem powierzchni biurowej w Polsce. W mieście realizowanych jest wiele inwestycji oferujących duże przestrzenie. Powstające tutaj kompleksy biurowe, parki biznesowe czy nowoczesne biurowce są odpowiedzią na popyt firm – często z sektora nowoczesnych usług – które poszukują przestronnych i nowoczesnych siedzib. Jeśli zaś chodzi o samą lokalizację, nowe projekty są realizowane zarówno na terenie Starego Miasta, jak i innych dzielnic: Śródmieścia, Krzyków czy Fabrycznej.

 

Dostępność wykwalifikowanej kadry pracowników, potencjał ekonomiczny czy sprzyjający klimat do prowadzenia biznesu – to tylko niektóre z atutów Wrocławia, które przyciągają zagraniczne firmy czy rodzime korporacje, co z kolei wpłynie na to, iż na wrocławskim rynku w dalszym ciągu będą pojawiać się inwestycje biurowe o dużym metrażu. Nie można jednak umniejszać roli mniejszych biurowców. Kluczem do sukcesu w tym przypadku może być odpowiednia strategia.

 

Liczą się najemcy i lokalizacja

 

Po pierwsze, zainteresowanie kameralnymi biurowcami zgłaszają przede wszystkim podmiotów szukające małych przestrzeni – m.in. średniej wielkości przedsiębiorstwa. Dlatego też, ważne jest, aby powierzchnia dostępna w obiekcie spełniała wymogi tej grupy potencjalnych użytkowników, np. pozwalała na dowolną aranżacje biura czy została wyposażona w nowoczesne rozwiązania technologiczne. Po drugie, liczy się lokalizacja oraz zdywersyfikowanie oferowanej powierzchni.Powyższa strategia została przyjęta w przypadku inwestycji Art–Business Center, należącej  do firmy Art-Deweloper. Kameralny biurowiec znajduje się na terenie wrocławskiego Ołtaszyna wśród zabudowy jednorodzinnej, czyli w dość nietypowym, jak na obiekt biurowy miejscu. Obecność osiedli mieszkaniowych czy domów, zapewnia, iż dany obszar jest dobrze skomunikowany. Z kolei dla właścicieli lokali i ich gości dojeżdżających samochodem przewidziano miejsca parkingowe zarówno na terenie biurowca, jak i po drugiej stronie ulicy, gdzie będzie stworzona strefa parkowania. Ponadto, w obiekcie, obok powierzchni biurowej, dostępna jest także przestrzeń usługowo-handlowa. W ostatnim czasie w Ołtaszynie powstało bardzo dużo inwestycji mieszkaniowych, co spowodowało masowe poszukiwania lokali usługowo-handlowych w tym rejonie, a nam dało zielone światło do rozpoczęcia budowy i komercjalizacji powierzchni – mówi Daria Neyman, dyrektor ds. marketingu w firmie Art-Deweloper. Obiektem są zainteresowane firmy lub podmioty działające w różnych branżach, m.in. gabinety lekarskie czy fizjoterapeutyczne, szkoły językowe. Zdarzyły się również zapytania od trenerów personalnych oraz przedsiębiorstw średniej wielkości, które poszukują powierzchni pod siedzibę firmy – dodaje Daria Neyman.Art-Deweloper planuje także realizacje kolejnej inwestycji. Nowy biurowiec – Multi-Business Center – powstanie w Ślęzy (między Bielanami a Ołtaszynem). Budynek będzie znajdował się między dwoma osiedlami, należącymi do dewelopera. Budowa rozpocznie w listopadzie tego roku a jej zakończenie przewidywane jest na koniec II kwartału 2017 roku.

 

Kameralne biurowce stanowią uzupełnienie bogatej oferty powierzchni znajdującej się w obiektach o dużym metrażu. Zapotrzebowanie na małe przestrzenie biurowe, w szczególności ze strony lokalnych przedsiębiorstw, spowoduje, iż na rynku w dalszym ciągu pojawiać się będą tego typu budynki.  

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz