Giant

Nieruchomości biurowe a ich dostępność komunikacyjna

|
Wielu inwestorów decyduje się na ulokowanie kolejnych inwestycji w niewielkiej odległości od dobrze skomunikowanych arterii miejskich.
Ze względu na duże problemy związane z powstawaniem nowych nieruchomości biurowych w pobliżu centrum miasta wielu inwestorów decyduje się na ulokowanie kolejnych inwestycji w niewielkiej odległości od dobrze skomunikowanych arterii miejskich.
 
Jedynym z przykładów może być Centrum Biurowce Azbud. Jest to inwestycja położona we wschodniej części Krakowa przy Al. Pokoju. Jakkolwiek odległość od centrum miasta jest stosunkowo duża, to lokalizacja nieruchomości w bezpośredniej bliskości jednej z głównych ulic w mieście gwarantuje dobrą dostępność biurowca. Przy Al. Pokoju występuje duże natężenie ruchu, a także znajdują się liczne przystanki komunikacji miejskiej. Biurowiec składa się z budynków usługowych i administracyjnych. Zastosowanie powierzchni typu open space pozwala na dowolną aranżację przestrzeni biurowej. Całkowita powierzchnia nieruchomości wynosi 26 457 m kw. Centrum Biurowe Azbud nie jest jedynym biurowcem zlokalizowanym w tej części miasta. W niewielkiej odległości znajdują się Biurowiec Nowohucka oraz budynek administracyjny firmy Philip Morris.
 
Z kolei w północno-zachodniej części miasta, przy ul. Jasnogórskiej 11, powstaje biurowiec Mix Jasnogórska. Położenie w pobliżu ronda Ofiar Katynia, będącego jednym z najważniejszych węzłów komunikacyjnych miasta, jest bardzo atrakcyjne, jakkolwiek w obecnie na obszarze skrzyżowania prowadzony jest remont i dojazd do ulicy Jasnogórskiej jest utrudniony. Ten rejon Krakowa stanowi jeden z głównych obszarów dla usług komercyjnych w północnej części miasta. W niewielkiej odległości od biurowca położone jest lotnisko na Balicach oraz drogi wylotowe na Katowice, Warszawę i Rzeszów. Całkowita planowana powierzchnia biurowca Mix Jasnogórska wynosi 7654 m kw. Warto zwrócić uwagę, że jest to biurowiec klasy A, który zostanie wykończony zgodnie z najwyższymi standardami. W skład jego planowanego wyposażenia wchodzą m.in. okablowanie komputerowe, klimatyzacja, podwieszane sufity, łącza światłowodowe i centrala telefoniczna. Planowany termin oddania biurowca to III/IV kwartał 2011 roku.
 
W południowej części miasta znajduje się biurowiec Wadowicka 8A. Jest to trzykondygnacyjny budynek biurowo-handlowo-usługowy klasy B (w 2009 r. została wyremontowana elewacja). Powierzchnia całkowita nieruchomości wynosi 15 500 m kw. W pobliżu biurowca znajdują się Buma Square, Elbud, Kruszywo, Enion. Nieruchomość położona jest przy ul. Wadowickiej, cechującej się dużym natężeniem ruchu. Wzdłuż ul. Wadowickiej kursują liczne tramwaje i autobusy. Ul. Wadowicka stanowi również drogę wylotową na Zakopane, Bielsko-Białą i Cieszyn. Stosunkowo prosty jest także dojazd do obwodnicy miejskiej prowadzącej w kierunku autostrady na Katowice i Warszawę. Biurowiec Wadowicka 8A wyposażony jest w monitoring, okablowanie telefoniczne oraz restaurację. Przed budynkiem znajdują się miejsca parkingowe dla najemców (możliwość rezerwacji), a na tyłach biurowca – parking ogólnodostępny. Dostępność komunikacyjna i odpowiednia lokalizacja to atrybuty, które są szczególnie ważne w przypadku nieruchomości biurowych.
 
Prawdopodobnie wielu inwestorów wolałoby realizować nową inwestycję w prestiżowej lokalizacji w pobliżu Rynku Głównego, jednak w miastach takich jak Kraków jest to praktycznie nie do zrealizowania ze względu na zabytkowy charakter centrum. Nowe inwestycje biurowe oddalone znacznie od centrum, które powstają w otoczeniu ważnych dla miasta skrzyżowań i głównych arterii miejskich wcale nie musza tracić na atrakcyjności, szczególnie jeśli w ich pobliżu znajdują się liczne linie komunikacji miejskiej.

0.0
Napisz pierwszy komentarz