Po pracy do parku, czyli przegląd biurowców z łatwym dostępem do zieleni

|
Biurowiec Lobos położony jest w niewielkiej odległości od Parku Lotników Polskich w Krakowie
Szukasz biura w niewielkim biurowcu z łatwym dostępem do zieleni? Poznaj kameralne obiekty położone w pobliżu parków miejskich czy innych terenów zielonych.

 

Z kolei przy ul. Wołowskiej 4-20  znajduje się kolejny zespół budynków biurowych w niskiej, kameralnej zabudowie jakim jest Wrocławski Park Biznesu 2. Kompleks tworzą cztery zespoły zabudowy gniazdowej, które położone są wśród naturalnej zieleni. Dodatkowo budynki zwieńczone są tarasami z zielenią. W okresie wiosenno-letnim służą one pracownikom jako miejsce odpoczynku.

 

 

We Wrocławiu w pobliżu terenów zielonych powstaje jeszcze jeden biurowiec. W sąsiedztwie Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych na Partynicach budowany jest obiekt Eclipse. Dostarcza on na wrocławski rynek ok. 1900 mkw. z przeznaczeniem na biura i 260 mkw. powierzchni usługowej. Projekt nowego biurowca cechuje się prostą, nowoczesną formą i praktycznym układem funkcjonalnym. Eclipse powstaje w sąsiedztwie Toru Wyścigów Konnych na Partynicach, którego historia sięga 1907 r. Tor oferuje użytkownikom różne formy rekreacji, a także posiada ofertę przeznaczoną dla biznesu, w której zakres wchodzą m.in. wynajem terenu czy gonitwy tytularne. W niewielkiej odległości od biurowca Eclipse znajduje się także Park Kleciński. Jego bliskość może dla przyszłych pracowników stanowić zachętę do rekreacyjnych spacerów po pracy.

 

W stolicy Małopolski warto wyróżnić jeszcze dwa kameralne projekty biurowe powstające w otoczeniu terenów zielonych. Jednym z nich jest Nowa Stajnia czyli biurowiec, który będzie ulokowany na terenie kilkuhektarowego ogrodu. W celach wypoczynkowych część jego powierzchni zostanie udostępniona najemcom. Nowa Stajnia zasługuje na miano kameralnego biurowca. Obiekt oferuje 750 mkw. powierzchni i choć znajduje się blisko centrum Krakowa to jednak ulokowany jest z dala od zgiełku miejskiego centrum. 

 

Drugim projektem biurowym jest Porto Office, czyli powstający na krakowskich Dębnikach zespół dwóch kameralnych budynków. Kompleks ten powstaje w sąsiedztwie rozległych terenów zielonych, nieopodal Bulwarów Wiślanych i w otulinie Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego. W niewielkiej odległości od inwestycji znajduje się także zalew Zakrzówek i to tu w niedalekiej przyszłości powstanie ponad 60 ha park. W pierwszym etapie tego projektu biurowego powstanie budynek Porto Office B, zbudowany na planie litery L, który zaoferuje ok. 5 600 mkw. powierzchni użytkowej dla biur i usług. W drugim etapie powstanie budynek Porto Office A, o powierzchni ok. 7100 mkw.

 

To tylko kilka przykładów kameralnych biurowców, które dodatkowo posiadają atut, jakim jest otoczenie terenów zielonych. Tego typu miejsca pozwalają pracownikom na odpoczynek po pracy, spacery rozładowujące stresy codziennego życia czy też dają możliwość zaczerpnięcia świeżego powietrza.

 

  • 1
  • 2

0.0
Napisz pierwszy komentarz