TORK triboard

Las na biurku

|
Las zamknięty w słoiku (fot. GreenBells)
Choć słoje z roślinami nie są czymś nowym, to jednak wiele osób nie wie, jakie funkcje mogą one spełniać. Tzw. „las w słoiku” to nie tylko ozdoba, ale i doskonały pomysł na prezent. Warto dowiedzieć się jak kawałek lasu można przenieść wprost na swoje biurko.


Mieć przy sobie cząstkę natury

 

Rośliny od zawsze były obecne w środowisku życia ludzi. W niektórych dużych miastach niestety mało jest terenów zielonych, które umożliwiają mieszkańcom kontakt z naturą. Jak zauważa Kinga Dzwonnik takim osobom z pomocą przychodzi las w słoiku. To jest jakby kawałek swojej zieleni, która można powąchać, pooglądać czy dotknąć mchu, by poczuć jego wilgotność. Taki las w słoiku zapewnia radość niemal wszystkim zmysłom. Zabezpiecza walory węchowo-wzrokowe i pozwala się uspokoić. Do najczęściej podkreślanych atutów słoja z roślinami leśnymi należy wygląd. Znacznie rzadziej podkreślana cechą jest zapach tej ozdoby, który niczym nie różni się od woni prawdziwego lasu.


Wprowadzić zieleń do biurowca

 

Rośliny oddziałują na nasze samopoczucie, dlatego tak ważna jest ich obecność również w miejscu pracy. Kontakt z przyrodą może poprawić samopoczucie oraz pozwala na redukcję stresu i relaks, dlatego rośliny powinny znaleźć się w przestrzeni biurowej, np. w strefach wypoczynku czy innych częściach wspólnych obiektu (więcej na ten temat: Jak rośliny wpływają na nasze samopoczucie?). Na taki kontakt z naturą pozwala słój z roślinami. Wpatrywanie się w niego potrafi działać uspokajająco. Jest to taki kawałek natury, który przyciągnęliśmy do biura. Artystycznie ułożona kompozycja z dodatkiem np. korzeni czy kryształów tworzy dodatkowo ciekawą ozdobę recepcji, sal konferencyjnych czy po prostu postawić na biurku. Mamy wówczas taki własny kawałek lasu w swoim miejscu pracy – mówi Kinga Dzwonnik.

 

 

Las w słoiku GreenBells to zamknięty w szkle ekosystem. Jest to przykład żywej dekoracji biura, która nie wymaga czasochłonnej pielęgnacji, ponieważ dzięki odpowiedniemu podłożu jest niemal samowystarczalna. Jednak przede wszystkim las w słoiku pozwala na wprowadzenie natury w przestrzeń biurową. Stanowi ona nie tylko ozdobę miejsca pracy, ale stwarza szansę na kontakt z przyrodą, którą można pooglądać, powąchać i dotknąć.

 

  • 1
  • 2

2.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra