Giant

Nie tylko kwiaty tworzą klimat, czyli kilka słów o donicach

|
Aglaonema Croatia w donicy z systemem nawadniającym Lechuza Quadro (fot. Kwiaty dla Biura)
Rośliny rosną w ziemi, więc jakby podstawową rzeczą wydają się być donice, w których są one sadzone. Okazuje się jednak, że taka donica to coś więcej niż tylko pojemnik. Nie tylko eksponuje ona piękno roślin, ale także sama stanowi dekorację biura.

Szeroka gama kształtów, kolorów i materiałów sprawia, że donice stanowią istotny element dekoracyjny przestrzeni, w której się znajdują. Już dawno z mody wyszły zwykłe, białe przez pierwsze pół roku, plastikowe, małe doniczki. Teraz parapety, lady i pokoje zdobią naprawdę piękne produkty. Jak zauważa Kinga Dzwonnik z firmy Kwiaty dla Biuradonica to nie tylko miejsce, w którym rośnie roślina – jest to także dodatek designerski do biura. Co więcej, nowoczesne donice nie tylko elegancko się prezentują, ale posiadają także rozwiązania dla osób, które chciałyby mieć kwiaty w swoim otoczeniu, ale nie mają czasu na ich pielęgnację. 

 

Donice a design biura

 

Jakie powinny być donice? Przede wszystkim muszą one pasować do stylu, w którym urządzone jest biuro lub mieszkanie. Ich rolą jest także to, by wyeksponować rośliny, a jednocześnie zapewnić im prawidłowe warunki do rozwoju. Ważne jest też to, by były one trwałe i dobrej jakości i dzięki temu służyły nam jak najdłużej. Rzeczywiście, różnorodność kształtów i kolorów donic stwarza nieograniczone możliwości aranżacyjne, komponując się z wnętrzami, a także dobrze prezentując się na zewnątrz. Klienci mogą skorzystać z szerokiego wyboru donic od ceramicznych, drewnianych, metalowych po te z tworzywa. Tak naprawdę wszystko zależy od ich gustu, zasobności portfela oraz oczywiście wnętrza, w którym mają stanąć – dodaje Kinga Dzwonnik.

Donice stanowią doskonały element aranżacyjny różnych przestrzeni – mieszkalnych, biurowych czy tarasowych. Wiele z nich charakteryzuje się ciekawym designem, który można dopasować zarówno do wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych. Wykorzystuje się je także podczas tworzenia stref relaksu. Odpowiednio dobrane, pozwalają stworzyć komfortową strefę relaksu i wypoczynku. 

 

Czy donice mogą być inteligentne?

 

O cechach dekoracyjnych donic nie trzeba nikogo przekonywać. Ich kształt, kolor, wielkość mogą nie tylko dodawać „smaku” każdemu wnętrzu. Co jednak zrobić, aby nasza dbałość o nasze otoczenie nie skończyła się wyłącznie na pięknej donicy? Pomocą dla osób, które twierdzą, że „nie mają ręki” do roślin mogą być donice, które poniekąd „myślą” za właścicieli. W wielu dziedzinach naszego życia pojawiają się nowe rozwiązania, a rozwój techniki ułatwia kolejne aspekty codziennego życia, również takie jak pielęgnacja roślin. 


Rośliny oddziałują na nasze samopoczucie, dlatego chcemy mieć je w mieszkaniach i w miejscu pracy. Wielu z nas obawia się jednak tego, że wymagają one czasochłonnej pielęgnacji. Zwłaszcza kwestia podlewania wydaje się być problematyczna – informuje Kinga Dzwonnik z firmy Kwiaty dla Biura. Na szczęście współczesne donice potrafią jednak zaskakiwać i wspierać nas w wielu kwestiach – dodaje.

 

  • 1
  • 2

0.0
Napisz pierwszy komentarz