Dwustrefowe biuro Samsunga

Niedawno swoją premierę miało nowe biuro Samsunga zlokalizowane w holenderskim Schiphol. Dziś jest ono najbardziej lubianą siedzibą firmy na świecie.

 

Dwa etapy budowy

Firma Tétris podzieliła budowę biura Samsunga na dwa etapy. Pierwsza faza obejmowała zaprojektowanie i zbudowanie poszczególnych pięter. Równolegle trwały prace projektowe w zakresie aranżacji aneksu, w którym zlokalizowane są restauracja i centrum konferencyjne. Po zakończeniu prac wykończeniowych na poszczególnych kondygnacjach ruszyła budowa kuchni ze strefą relaksu oraz pomieszczeń do spotkań.

Dwie części biura: reprezentacyjna i spotkań

Na pierwszym piętrze nowego biura firmy Samsung znajduje się centrum konferencyjne. Jest to bez wątpienia bardzo zróżnicowana przestrzeń. Część reprezentacyjną stanowi szerokie pomieszczenie, w którym może zmieścić się nawet 50 osób. Każdy z uczestników spotkania ma do dyspozycji własny ekran, na którym może śledzić prezentację. Z kolei strefa spotkań składa się z 13 pokoi konferencyjnych. Znajduje się tu także duża liczba schowków. Mogą z nich skorzystać chociażby międzynarodowi goście, którzy potrzebują miejsc do przechowywania bagaży. W strefie spotkań znajdują się także stanowiska do rozmów konsultacyjnych.

Wspomniana wcześniej część reprezentacyjna jest bezpośrednio połączona z restauracją, która znajduje się poniżej, naprzeciw głównych schodów. Restauracja prowadzi własną kuchnię oraz bar kawowy i sałatkowy. Każdego dnia dla pracowników i gości firmy barista przygotowuje tu pyszne kawy, w wersji macchiato lub espresso. Jest to zarazem strefa relaksu, która zapewnia dużo elastycznych miejsc do prowadzenia rozmów, a także pomieszczenia, gdzie można testować urządzenia Samsunga. Pracownicy organizują tu chętnie grupowe spotkania lub eventy. Jednym z głównych życzeń inwestora było stworzenie na tej powierzchni wielofunkcyjnej przestrzeni rekreacyjno-kulinarnej. Restauracja szybko stała się miejscem, gdzie pracownicy chętnie nadrabiają zaległości towarzyskie z kolegami z firmy, a także nieformalnie spotykają się z klientami.

 

  • 1
  • 2

1.0
Tagi: Tetris
Napisz pierwszy komentarz