Inter-bud Fabryczna - duży

Jest wykonawca Międzynarodowego Centrum Kongresowego

Urząd Miasta Katowice zawarł umowę na budowę katowickiego kompleksu. Zrealizuje go Polimex-Mostostal.

3 października nastąpiło uroczyste podpisanie umowy na budowę Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Na wykonawcę kompleksu magistrat wybrał firmę Polimex-Mostostal z Warszawy.

W styczniu ubiegłego roku projekt autorstwa spółki JEMS Architekci z Warszawy uzyskał pozwolenie na budowę. W lutym miasto ogłosiło przetarg na prace budowlane. Swoje oferty złożyło dwanaście firm, w tym również zagraniczne. Najkorzystniejszą okazała się propozycja stołecznej spółki. Koszt realizacji inwestycji zamknie się w kwocie 304,5 mln zł. Część środków pochodzić będzie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Zadaniem wykonawcy będzie budowa obiektu Centrum o całkowitej powierzchni około 37 tys. m kw., przebudowanie lub budowa nowej infrastruktury podziemnej, budowa dróg dojazdowych, parkingów, a także korytarza łączącego MCK z katowickim Spodkiem. Spółka będzie mieć także obowiązek zagospodarowania otoczenia i dachu Centrum zielenią. Wszystkie działania mają zakończyć się w pierwszej połowie 2013 r.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Inter-bud Fabryczna - duży
mantra