Forbo pod logo

EKO Platinium V z certyfikatem LEED

Komercjalizacja obiektu jest na poziomie 90 proc.
Komercjalizacja obiektu jest na poziomie 90 proc.
Warszawa. Inwestycja GTC otrzymała certyfikat na poziomie Gold w kategorii „Core and Shell”.

Biurowiec Platinium V to 11 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej najwyższej klasy A. Wchodzi on w skład kompleksu biurowców mieszczących się na skrzyżowaniu ulicy Domaniewskiej i Wołowskiej w Warszawie,  który już niebawem stanie się własnością Allianz Real Estate Group na mocy podpisanej w czerwcu umowy z GTC.

U.S. Green Building Council (USGBC) przyznając budynkowi certyfikat LEED Gold w kategorii „Core and Shell” brał pod uwagę wszystkie fazy inwestycji: wybór lokalizacji, planowanie i projektowanie, prace budowlane, a także realizację założeń projektowych.

Budynek został oddany do użytku w czerwcu tego roku i może się chwalić najmem na poziomie 90 proc. Platinium V to biurowiec przyjazny nie tylko najemcom, ale także środowisku. Jest efektywny energetycznie oraz w maksymalny sposób wykorzystuje systemy grzewcze i klimatyzacji. W biurowcu zastosowano szereg proekologicznych rozwiązań, w tym: automatyczne wyłączniki światła na powierzchni biurowej oraz toalety wyposażone w baterie z czasowym ogranicznikiem wypływu. Jest także nowoczesny system zarządzania budynkiem (BMS), który umożliwia właściwe gospodarowanie energią.

Najemcami Platinium V są między innymi: VeriFone Polska, Schrack-Seconet, K2, Starcom oraz spółki z Grupy PSA Peugeot Citroën.
Za projekt architektoniczny odpowiadała pracownia Grupa 5 Architekci, a generalnym wykonawcą budynku była firma Warbud. W procesie certyfikacji LEED uczestniczyły też firmy Buro Happold oraz Hill International. Dla GTC jest to już drugi certyfikat środowiskowy. Wcześniej wyróżniony został biurowiec Corius - drugi obiekt w Polsce certyfikowany w kategorii Core and Shell. 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Everspace
mantra