Forbo Flooring Systems Polska logoPodium Investment logoVantage Development S.A. logoNowy Styl Group logoARTSERVIS sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoArchicom logoAluprof S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoTorus logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoDEVCO Sp. z.o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoSpectra Development logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoKontor logoVastint Poland Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoBusiness House logoINTER-BUD logoTétris Poland logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoCity Space logoAgrobex Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoCOTEX Office Centre logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Gór-Stal w krakowskiej SSE

Gór-Stal zainwestuje w Bochni ponad 44 mln złotych.
Gór-Stal zainwestuje w Bochni ponad 44 mln złotych.
Bochnia. To już druga firma, która będzie prowadzić swoją działalność w bocheńskiej podstrefie.

Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego wyraził zgodę na prowadzenie działalności przez firmę Gór-Stal sp. z o.o. w specjalnej strefie ekonomicznej. Działająca na rynku od 2003 roku firma zainwestuje w podstrefie Bochnia ponad 44 miliony złotych oraz zwiększy zatrudnienie o co najmniej 50 pracowników. Gór-Stal produkuje zaawansowane technicznie i ekologicznie płyty  warstwowe z rdzeniem poliuretanowym. Płyty te znajdują swoje zastosowanie w budowie obiektów takich jak: supermarkety, hipermarkety, hale magazynowe, hale logistyczne, hale produkcyjne czy fabryki.

Firma wykorzystuje w produkcji najnowocześniejsze linie technologiczne w Europie, dostarczane przez firmę Hennecke GmbH, będącą częścią niemieckiego koncernu Bayer.

Zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej dla firmy Gór-Stal to 111. zezwolenie wydane przez Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego od początku istnienia spółki, a jedenaste w roku 2012. Dla bocheńskiej podstrefy jest to już drugie zezwolenie. Wcześniej  na inwestycję w Bochni pozwolenie otrzymała firma Werner Kenkel Południe.

Krakowska Specjalna Strefa Ekonomiczna funkcjonuje od 1997 roku.  Strefa obejmuje obszar  558,71 hektarów i zarządzana jest przez Krakowski Park Technologiczny. Swój biznes prowadzą tu między innymi Comarch, RR Donnelley, Motorola, Shell czy MAN Trucks. Na terenie strefy zainwestowano blisko 2 mld złotych i utworzono ponad 10 000 miejsc pracy. Zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w krakowskiej SSE może otrzymać każda firma, bez względu na wielość, jednak warto zaznaczyć, że małe i średnie przedsiębiorstwa mogą liczyć na większy poziom pomocy publicznej.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra