PGE Narodowy

Marynarska Business Park sprzedana

Heitman European Property Partners IV zakupił kompleks biurowy Marynarska Business Park w Warszawie.

PBB Deutsche Pfandbriefbank udzielił 69 mln euro dla funduszu Heitman European Property Partners IV (HEPP IV) na nabycie Marynarska Business Park. Poprzednim właścicielem była firma Aberdeen Marynarska.

Marynarska Business Park to kompleks biurowy o powierzchni około 45 000 mkw. Oferuje powierzchnie biurowe klasy A i zlokalizowany jest w dzielnicy Mokotów w Warszawie, przy ul. Marynarskiej. W bliskiej odległości znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe oraz dworzec kolejowy. Kompleks składa się z czterech budynków, przy czym jeden z nich stanowi wieżę, a reszta jest połączona. Biurowce okalają powierzchnię zieloną, w centrum której znajduje się fontanna. Marynarska Business Park został oddany do użytku w 2008 roku przez Ghelamco. Najemcami w budynku są firmy takie jak Netia, Play czy Reader's Digest.

Obiekt zdobył nagrody takie jak CEE Real Estate Office Development of the Year 2008 i Best Overall Development in 2008 in Poland, przyznawany przez Construction and Investment Journal. W 2008 roku został zakupiony przez firmę Aberdeen (DEKI) za 167 mln euro.

Pod koniec czerwca 2012 roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na przejęcie przez HEPP IV Management Company kontroli nad spółką Aberdeen Marynarska. HEPP IV Management Company reprezentuje zamknięty fundusz inwestycyjny Heitman European Property Partners IV. Prowadzi on działalność w zakresie m.in. zakupu, sprzedaży i zarządzania nieruchomościami. Koncentracja doprowadzić ma do przejęcia przez fundusz 100% udziałów w kapitale zakładowym spółki Aberdeen.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra