Inter-bud Fabryczna - duży

PHN szuka partnera do inwestycji

Port Rybacki w Gdyni
Inwestycja znajduje się przy ul. Hryniewickiego
Polski Holding Nieruchomości poszukuje partnera na zasadzie joint venture, w celu realizacji inwestycji w Gdyni.

Inwestycja „Port Rybacki” w Gdyni zlokalizowana ma być na działce przy ul. Hryniewickiego 10. Grupa kapitałowa Polski Holding Nieruchomości jest w trakcie poszukiwań partnera na zasadach joint venture. Firma doradcza Cushman&Wakefield została wyłącznym doradcą PHN w tej kwestii.

Działka pod inwestycję ma powierzchnię 10,4 ha i zlokalizowana jest w pobliżu Mola Rybackiego w Gdyni. W bliskim sąsiedztwie znajduje się biurowiec Sea Towers i centrum handlowe Gemini. Teren, na którym zrealizowany ma zostać „Port Rybacki” należy do firmy Dalmor, wchodzącej w skład Polskiego Holdingu Nieruchomości.

„Port Rybacki” składać ma się z zespołu budynków biurowych i mieszkalnych, powiększonych o zabudowę handlowo-usługową.

Zgodnie ze strategią biznesową grupy duże projekty inwestycyjne staramy się realizować w formule JV. Port Rybacki to projekt o dużej skali i potencjale deweloperskim i dlatego chcemy go realizować właśnie na takich zasadach. W grupie przygotowywanych i realizowanych jest kilka tego typu projektów np. Wrocław Industrial Park, realizowany wspólnie z brytyjskim deweloperem SEGRO – mówi Paweł Laskowski-Fabisiewicz, Wiceprezes Zarządu PHN SA. 

Piotr Szmilewski, Starszy Konsultant, Grupa Rynków Kapitałowych, Cushman & Wakefield, stwierdza: Planowana inwestycja będzie przykładem rewitalizacji obszaru poprzemysłowego położonego w znakomitej lokalizacji, w ścisłym centrum miasta nad samym brzegiem morza. GK PHN rozważa możliwość zagospodarowania terenu w ramach jednej lub kilku wspólnych inwestycji z jednym lub kilkoma kontrahentami.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra