Kinnarps 01.06-30.06

EKO Olivia Point i Olivia Tower z pozwoleniem na użytkowanie

Olivia Business Center
Olivia Point
Najemcy mogą już się wprowadzać do dwóch nowych biurowców w Gdańsku.

Olivia Business Center to  kompleks biurowy zlokalizowany przy głównej arterii łączącej całe Trójmiasto – Al. Grunwaldzkiej w Gdańsku. Inwestycja ostatecznie ma oferować aż 120 000 mkw nowoczesnej powierzchni biurowej w siedmiu budynkach. Pierwszy z nich, Olivia Gate, został oddany do użytku na początku 2011 r.

Olivia Tower i Olivia Point zostały zrealizowany w bardzo sprawnym tempie. Kamień węgielny został pod nie wmurowany 28 marca 2012 r. Teraz zostały oddane do użytku. Wszystkie trzy obiekty były poddane procesowi certyfikacji BREEAM i otrzymały ocenę Very Good. Daje to potwierdzenie dla zastosowanych energooszczędnych, proekologicznych i nowoczesnych rozwiązań.

Olivia Point i Olivia Tower zaliczają się do grupy tzw. inteligentnych budynków. Posiadają zaawansowane systemy zmniejszającymi energochłonność i koszty zarządzania budynkiem oraz maksymalizującymi funkcjonalność i bezpieczeństwo. Oświetlenie parkingów zewnętrznych sterowane jest czujkami zmierzchu, a podziemnych - czujkami ruchu. Elewacje wykonane zostały w technologii różnicowanego przewodnictwa cieplnego i światła, w zależności od ekspozycji na światło słoneczne – mówi Maciej Kotarski z firmy TPS, która jest operatorem Olivia Business Centre.

W ramach rozwiązań przyjaznych środowisku budynki wyposażone są w dach zielony z systemem retencji wody oraz optymalne systemy oświetlenia, niwelujące problem light pollution, czyli nadmiernego oświetlenia w nocy. Dodatkowo w budynkach prowadzona jest segregacja śmieci. Maciej Kotarski dodaje: Wreszcie, w codziennym użytkowaniu najbardziej dostrzegalne są eko rozwiązania, podnoszące komfort codziennego użytkowania. Budynki posiadają uchylne okna, które umożliwiają naturalną wentylację pomieszczeń, zmniejszającą potrzebę używania klimatyzacji co przekłada się na minimalizację kosztów eksploatacji i mniejsze rachunki najemców.

Dla użytkowników rowerów stworzone zostały specjalne szatnie i prysznice oraz miejsca w podziemnym, bezpłatnym parkingu.

Bardzo zależało nam, aby cały kompleks był jak najbardziej przyjazny dla środowiska naturalnego, ekonomiczny w eksploatacji oraz funkcjonalny dla wszystkich, którzy w nim pracują. Myślę, że rozwiązania, które zostały wykorzystane w tych budynkach wpłyną na wszystkie te dziedziny. Inteligentne budynki to przyszłość budownictwa. Co u nas wydaję się nowinką doskonale od wielu lat sprawdza się na zachodzie. „Ekologiczny” i „energooszczędny” to hasła, które ładnie brzmią. My udowadniamy, że to rzeczywiście się wszystkim opłaca - mówi Maciej Grabski, inwestor.

Jednym z pierwszych najemców jest Centrum finansowo-księgowe Bayer Service Center Gdańsk, które zajęło dwa piętra w Olivia Tower.


0.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
PIOTR SZTELAK-KATOWICE :
BARDZO NOWOCZESNY SZKLANY BIUROWIEC,MIEJMY NADZIEJE ZE TAKZE W GDANSKU W ROKU 2013 PRZYBEDZIE SZKLANYCH WYREMONTOWANYCH WIEZOWCOW, JAK ELEWACJA WIEZOWCA ZIELENIAK CZY W TRAGICZNYM STANIE POMARANCZOWY CYGANSKI ORGANIKA TRADE WIEZOWIEC KTORGO ELEWACJE TRZEBA KONIECZNIE WYREMONTOWAC BO OSZPECA CALE MIASTO GDANSK.
27 stycznia 2013 18:07