Torus logoSpectra Development logoINTERBIURO logoAluprof S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoCity Space logoAgrobex Sp. z o.o. logoKontor logoTétris Poland logoVantage Development S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoPorto Office A Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoPodium Investment logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoForbo Flooring Systems Polska logoFYI Commercial Consulting logoARTSERVIS sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoUNIMOR Development S.A. logoINTER-BUD logoBusiness House logoHAVRE Sp. z o.o. logoArchicom logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Koncentracja Bouygues Immobilier Polska i Ave Este Luxemburg

UOKiK wyraził zgodę na utworzenie przez spółki Bouygues Immobilier Polska oraz Ave Este Luxemburg wspólnego przedsiębiorcy.

Bouygues Immobilier Polska i Ave Este Luxemburg utworzą wspólną spółkę – Woodsia. Prezes UOKiK wyraziła zgodę na koncentrację.

Firma Bouygues Immobilier rozpoczęła działalność we Francji w 1956 roku. Na polskim rynku działa od 2001 r. i jest największym francuskim deweloperem w naszym kraju.

Ave Este Luxembourg zajmuje się doradztwem w sektorze zarządzania. Posiada również udziały w spółkach prowadzących wynajem powierzchni biurowej i działających na rynku budownictwa mieszkaniowego w Polsce.

Spółka Woodsia jest właścicielem warszawskiej nieruchomości na której planowana jest budowa kompleksu mieszkalno-handlowego. Dodatkowo nowy przedsiębiorca zajmował się będzie budową, obrotem i zarządzaniem nieruchomościami.

Bouygues Immobilier Polska rozpoczęła budowę nowej siedziby TP przy Al. Jerozolimskich 160. Zakończenie inwestycji planowane jest na pierwszą połowę 2013 r. Nowa siedziba Grupy TP będzie jednym z najnowocześniejszych kompleksów biurowych w stolicy. Realizacja tak zaawansowanej technologicznie inwestycji pozwala nam w pełni skorzystać z bogatego doświadczenia Grupy Bouygues Immobilier i wdrożyć rozwiązania stosowane z sukcesem w innych krajach. Największym wyzwaniem było zaprojektowanie obiektu spełniającego zarówno oczekiwania i potrzeby całej Grupy TP, jak i międzynarodowe standardy nowoczesnych budowli, o interesującej architekturze i wielofunkcyjnym charakterze, który w przyszłości pozwoli na elastyczne wykorzystanie powierzchni, zarówno w całości jak i w podziale na niezależne części. Niezwykle istotnym czynnikiem był również proekologiczny charakter inwestycji zgodny ze strategią zrównoważonego rozwoju Grupy Bouygues – stwierdził Laurent Tirot, Dyrektor Generalny Bouygues Immobilier Polska.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra