EKO Wybrano zarządcę Miasteczka Orange

Miasteczko Orange
Miasteczko Orange
Firma Knight Frank została zarządcą warszawskiego kompleksu biurowego Miasteczko Orange.

Zarządcą nowej siedziby Telekomunikacji Polskiej S.A., Miasteczka Orange, została firma Knight Frank. Właścicielem warszawskiego kompleksu jest Qatar Holding.

 

Miasteczko Orange znajduje się przy Alejach Jerozolimskich 160 w Warszawie. Składa się z pięciu budynków klasy A+, które łącznie oferują 44 850 mkw. powierzchni najmu. Firma Bouygues Immobilier Polska pod koniec 2009 roku podpisała umowę z Orange Polska na realizację budynków w systemie build-to-suit. Inwestycja została ukończona w lipcu 2013 roku. Kompleks zdobył certyfikat ekologiczny BREEAM z oceną Excellent. Miasteczko Orange powstało z założeniem, iż będzie wywierać minimalny wpływ na środowisko oraz cechować się wysoką wydajnością energetyczną. Kompleks zużywa 30 proc. mniej energii niż konwencjonalne biurowce. Inwestycja w fazie projektowej otrzymała certyfikat BREEAM z oceną Very Good. Projekt zrealizowany przez Bouygues Immobilier Polska jest największym kompleksem biurowym w Polsce z finalnym certyfikatem na poziomie Excellent przyznanym przez brytyjski BRE.

 

Na początku sierpnia inwestycję sprzedano spółce Qatar Holding, należącej do Qatar Investment Authority. Qatar Holding posiada w swoim portfolio nieruchomości na terenie ponad 30 krajów na wszystkich kontynentach. Miasteczko Orange stanowi pierwszą inwestycję tej firmy w Europie Centralnej.

 

Knight Frank zarządza największym w Polsce portfelem nieruchomości biurowych oraz o mieszanym przeznaczeniu. Obecnie zarządza 80 budynkami komercyjnymi, których łączna powierzchnia wynosi 1 200 000 mkw.


0.0
Napisz pierwszy komentarz