AWIM Grupa Inwestycyjna logoEcho Investment logoPorto Office B Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoDEVCO Sp. z.o.o. logoCOTEX Office Centre logoAgrobex Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoKwiaty dla biura logoSpectra Development logoLobos Nieruchomości logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoTorus logoGTV Lighting logoSchüco International Polska logoDorbud S.A. logoFYI Commercial Consulting logoBusiness House logoLC Corp S.A. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoArchicom logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoHAVRE Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoUNIMOR Development S.A. logoGhelamco Poland logoINTERBIURO logoVastint Poland Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoCity Space logoNowy Styl Group logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoPRO-INVEST S.A. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoCHB14 logoOnyx Business Point logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Polnord oferuje obligacje o wartości do 50 mln zł

Deweloper Polnord SA przedstawiła ofertę obligacji o wartości do 50 mln zł, w ramach ustanowionego programu emisji obligacji do kwoty 100 mln zł. Planowana oferta dotyczy 3-letnich obligacji korporacyjnych skierowanych głównie do inwestorów detalicznych.

Obligacje Polnordu charakteryzują się oprocentowaniem opartym o 3-miesięczny WIBOR powiększony o 3,5-procentową marżę. Przy obecnym poziomie WIBOR oznacza to oprocentowanie obligacji powyżej 5 proc. w skali roku, a więc przewyższające większość tradycyjnych lokat bankowych. Odsetki od obligacji będą wypłacane w okresach kwartalnych. Organizatorem emisji obligacji jest Dom Maklerski mBanku SA i mBank SA, zaś doradcą prawnym została firma Allen & Overy, A. Pędzich sp. k.

 

Środki z emisji obligacji zostaną przeznaczone na dalszy rozwój spółki, w szczególności na zmianę struktury finansowania grupy oraz zakup nowych gruntów, położonych głównie w Warszawie. Zapisy na obligacje w ramach prowadzonej oferty publicznej rozpoczną się 8 czerwca, a zakończą 19 czerwca 2015 r. Przydział papierów zaplanowano na 22 czerwca 2015 r., a przewidziany dzień emisji mija 2 lipca 2015 r. Obligacje są niezabezpieczone i denominowane w złotych.

 

Grupa Polnord skutecznie zmniejsza poziom zadłużenia. W 2014 roku wykonała plan zmniejszenia długu netto do poziomu 425 mln zł. Plan na 2015 rok to spadek zadłużenia o kolejne 50 mln zł.

 

Przedsiębiorstwo posiada trzydziestoośmioletnie doświadczenie w działalności inwestycyjnej, deweloperskiej i budowlanej. Realizuje projekty budowlane w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Olsztynie, Szczecinie i we Wrocławiu. W ofercie znajdują się mieszkania, apartamenty i lokale usługowo-biurowe. Od 1999 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, jest także członkiem-założycielem Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

 

Tagi: Polnord
Napisz pierwszy komentarz
Hilton 750x140
mantra