Art-Deweloper Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoGTV Lighting logoNowy Styl Group logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoSpectra Development logoTétris Poland logoVastint Poland Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoKart Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoRIS Kotes logoCOTEX Office Centre logoFYI Commercial Consulting logoARTSERVIS sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoPodium Investment logoPorto Office A Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKwiaty dla biura logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoForbo Flooring Systems Polska logoBusiness House logoCity Space logoINTER-BUD logoTorus logoVantage Development S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Polnord oferuje obligacje o wartości do 50 mln zł

Deweloper Polnord SA przedstawiła ofertę obligacji o wartości do 50 mln zł, w ramach ustanowionego programu emisji obligacji do kwoty 100 mln zł. Planowana oferta dotyczy 3-letnich obligacji korporacyjnych skierowanych głównie do inwestorów detalicznych.

Obligacje Polnordu charakteryzują się oprocentowaniem opartym o 3-miesięczny WIBOR powiększony o 3,5-procentową marżę. Przy obecnym poziomie WIBOR oznacza to oprocentowanie obligacji powyżej 5 proc. w skali roku, a więc przewyższające większość tradycyjnych lokat bankowych. Odsetki od obligacji będą wypłacane w okresach kwartalnych. Organizatorem emisji obligacji jest Dom Maklerski mBanku SA i mBank SA, zaś doradcą prawnym została firma Allen & Overy, A. Pędzich sp. k.

 

Środki z emisji obligacji zostaną przeznaczone na dalszy rozwój spółki, w szczególności na zmianę struktury finansowania grupy oraz zakup nowych gruntów, położonych głównie w Warszawie. Zapisy na obligacje w ramach prowadzonej oferty publicznej rozpoczną się 8 czerwca, a zakończą 19 czerwca 2015 r. Przydział papierów zaplanowano na 22 czerwca 2015 r., a przewidziany dzień emisji mija 2 lipca 2015 r. Obligacje są niezabezpieczone i denominowane w złotych.

 

Grupa Polnord skutecznie zmniejsza poziom zadłużenia. W 2014 roku wykonała plan zmniejszenia długu netto do poziomu 425 mln zł. Plan na 2015 rok to spadek zadłużenia o kolejne 50 mln zł.

 

Przedsiębiorstwo posiada trzydziestoośmioletnie doświadczenie w działalności inwestycyjnej, deweloperskiej i budowlanej. Realizuje projekty budowlane w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Olsztynie, Szczecinie i we Wrocławiu. W ofercie znajdują się mieszkania, apartamenty i lokale usługowo-biurowe. Od 1999 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, jest także członkiem-założycielem Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

 


0.0
Tagi: Polnord
Napisz pierwszy komentarz
Galicyjska - duży
mantra