FYI Commercial Consulting logoKontor logoINTERBIURO logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoOlivia Business Centre logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoTorus logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoCity Space logoARTSERVIS sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoINTER-BUD logoArchicom logoForbo Flooring Systems Polska logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoAluprof S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoSpectra Development logoPodium Investment logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoTétris Poland logoVastint Poland Sp. z o.o. logoBusiness House logoNowy Styl Group logoHAVRE Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Rekordowy rok C&W

Biurowce Green Towers we Wrocławiu
Biurowce Green Towers we Wrocławiu
Cushman&Wakefield podsumował swoje wyniki za 2012 rok, który okazał się rekordowy pod względem transakcji najmu powierzchni biurowych.

W 2012 roku całkowity popyt na nowoczesną powierzchnię biurową w Polsce osiągnął 961 000 mkw, z czego w Warszawie wartość to wyniosła 607 000 mkw. Cushman&Wakefield uczestniczył w 12,8% wszystkich transakcji najmu. Oznacza to, że firma brała udział w transakcjach najmu 123 000 mkw powierzchni biurowych w Polsce, w tym 72 000 mkw w Warszawie.

Na warszawskim rynku najmu nieruchomości biurowych kolejny rok z rzędu wynajęto rekordową ilość powierzchni przekraczającą 607 tys. mkw. Obserwujemy również wzrost aktywności najemców w miastach regionalnych w porównaniu do lat ubiegłych. Centra usług wspólnych (SSC) oraz obsługi outsourcingowej zwiększają swój udział w transakcjach najmu w miastach regionalnych – mówi Richard Aboo, Partner, Dyrektor działu powierzchni biurowych, Cushman & Wakefield.

Cushman&Wakefield reprezentował m.in. międzynarodową korporację w negocjacjach dotyczących wynajmu 14 400 mkw powierzchni w Green Towers we Wrocławiu oraz tę samą firmę w rozmowach na temat 8 200 mkw z Bema Plaza we Wrocławiu. Firma była również przedstawicielem Polskiego Holdingu Nieruchomości w negocjacjach umowy z Pocztą Polską na wynajem 13 000 mkw w biurowcu Domaniewska 37 C w Warszawie.

C&W brał również udział w rozmowach Grupy BOŚ Bank z biurowcem Feniks w Warszawie, dotyczących najmu blisko 10 000 mkw. Firma reprezentowała także międzynarodową korporację w negocjacjach dotyczących najmu 5 400 mkw w Nowym Katowickim Centrum Biznesu. Uczestniczyła również w procesie najmu 3 500 mkw w Opera Office w Gdańsku przez Lufthansa Systems. Jedną z większych transakcji firmy było także wynajęcie dodatkowej powierzchni przez Infosys w Green Horizon w Łodzi.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra