Real Estate Management Congress

Golub GetHouse zbuduje kolejny biurowiec

Wizualizacja biurowca przy ul. Grzybowskiej 78, który ma zrealizować Golub GetHouse
Wizualizacja biurowca przy ul. Grzybowskiej 78, który ma zrealizować Golub GetHouse
Firma Golub GetHouse otrzymała pozwolenie na budowę biurowca przy ulicy Grzybowskiej 78.

Przy ulicy Grzybowskiej 78 wyrośnie kolejny biurowiec, zrealizowany przez inwestora i dewelopera Golub GetHouse, który, po długim oczekiwaniu, otrzymał pozwolenie na budowę. Firma znana jest w stolicy z projektów takich jak Warsaw Financial Center przy Emilii Plater oraz International Business Center przy Rondzie Jazdy Polskiej. Prace nad najnowszym obiektem rozpocząć się mają w połowie 2013 roku i potrwać około 22 miesięcy.

Nasz nowy biurowiec będzie stanowił istotny dodatek do panoramy Warszawy. Bardzo cieszy nas fakt, że mamy możliwość współtworzyć nową przestrzeń miejską, w niedocenianej dotychczas części miasta, której dynamiczny rozwój obserwujemy już dzisiaj. Wierzę, że nie tylko przyszli najemcy, ale również ich klienci docenią ponadczasowość architektury, wysoką jakość zastosowanych materiałów, efektywny i funkcjonalny podział powierzchni biurowych, sprawdzone i niezawodne rozwiązania technologiczne oraz doskonałą lokalizację w centrum biznesowym Warszawy. Przywiązujemy uwagę do szczegółów projektu, w tym do bogatych wnętrz, eleganckich powierzchni wspólnych, jakości i funkcjonalności powierzchni biurowych.  Oczekujemy, że nasze starania przełożą się na sukces tego przedsięwzięcia, a budynek przez lata będzie dowodem ponadczasowej jakości i elegancji, tak jak w przypadku wcześniejszych realizacji biurowych w Warszawie - poinformował Czarek Jarząbek, Partner i Prezes Golub GetHouse.

Biurowiec zlokalizowany przy ul. Grzybowskiej 78 będzie miał konstrukcję 83-metrowej wieży. 23-kondygnacyjny obiekt oferować będzie 20 109 mkw nowoczesnej powierzchni biurowej. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Epstein wspólnie z Solomon Cordwell Buenz (SCB) z Chicago. Biurowiec będzie ubiegać się o certyfikację BREEAM.

Za komercjalizację obiektu odpowiada firma Savills. Dotychczas zaobserwowaliśmy rosnące zainteresowanie ze strony firm rozważających przeniesienie siedziby w zachodnią część centrum miasta. Ten rozwijający się obszar Warszawy ostatnio bardzo się poprawił, a w perspektywie kolejnych kilku lat z pewnością ulegnie dalszym zmianom dzięki rozbudowie drugiej linii metra, nowym drogom i kolejnym projektom komercyjnym. Dla potencjalnych najemców tego budynku biurowego, atutem będzie zatrzymanie dobrego adresu, lokalizacja w centrum miasta z widokiem na pełną panoramę Warszawy, oraz wysokiej jakości, ponadczasowa amerykańska architektura – wszystko to w niższej cenie w porównaniu do czynszów w ścisłym centrum miasta – mówi Tomasz Buras, Dyrektor Działu Powierzchni Biurowych w Savills.

Golub GetHouse jest spółką joint venture pomiędzy Golub & Company z siedzibą w Chicago i warszawską firmą GetHouse Developer.


0.0
Napisz pierwszy komentarz