Mennica nominowana do BREEAM Awards

Kompleks Mennica Legacy Tower to jedyny wieżowiec w Polsce, który został wyróżniony nominacją w międzynarodowym plebiscycie BREEAM Awards 2018.

Co roku międzynarodowa instytucja certyfikująca Building Research Institute organizuje Plebiscyt BREEAM Awards. Jego celem jest wyłonienie budynków wyznaczających nowe standardy w zakresie rozwiązań proekologicznych i zrównoważonego budownictwa. Lista nominacji przygotowało niezależne jury wskazując najlepsze obiekty spośród wszystkich budynków poddanych certyfikacji w okresie od 1 grudnia 2016 do 30 listopada 2017 r. Rozstrzygnięcie tegorocznej edycji konkursu nastąpi podczas uroczystej gali 6 marca br. w Londynie.

W kategorii Regional Awards. Central and Eastern Europe, wśród sześciu finałowych projektów znalazł się kompleks Mennica Legacy Tower, który jako pierwszy wieżowiec w Polsce uzyskał w 2017 r. międzynarodowy certyfikat BREEAM 2013 New Construction na poziomie OutstandingJesteśmy wyjątkowo dumni z uzyskania nominacji BREEAM Awards 2018. Stanowi ona potwierdzenie najwyższych standardów stosowanych przez nas przy realizacji inwestycji biurowych. W naszych projektach wdrażamy energooszczędne i przyjazne użytkownikom rozwiązania, które mają znaczący wpływ na koszty eksploatacyjne naszych najemców, ale także na ich komfort. Warto podkreślić, iż nominacja BREEAM Awards 2018 nie jest jedynym wyróżnieniem przyznanym wieżowcowi Mennica Legacy Tower przez BRE w ostatnich miesiącach. Pod koniec ubiegłego roku, znaleźliśmy się na prestiżowej liście „Christmas Crackers” wśród dziesięciu najciekawszych projektów biurowych na całym świecie – powiedział Czarek Jarząbek, Założyciel i Prezes Zarządu Golub GetHouse.

Podczas przeprowadzonej w 2017 r. certyfikacji projekt Mennica Legacy Tower spełnił ponad 88 proc. wszystkich wymagań systemu oceny BREEAM International New Construction 2013, osiągając wynik maksymalny Outstanding. Za przeprowadzenie procesu certyfikacji dla Mennica Legacy Tower oraz koordynację zgłoszeń do konkursu BREEAM Awards 2018 odpowiadała firma Sweco Consulting sp. z o.o.

Proces certyfikacji BREEAM kompleksu Mennica Legacy Tower był wdrożony od samego początku realizacji tego przedsięwzięcia i tym samym wyznaczył standardy jego projektowania, realizacji jak również przyszłego użytkowania. Wczesne zaimplementowanie założeń tego systemu do budynku pozwoliło na maksymalną możliwą optymalizację przyjętych rozwiązań, co z kolei przełożyło się na doskonały wynik certyfikacji. Należy zaznaczyć, że znalezienie się w gronie nominowanych do nagród BREEAM Awards jest ogromnym sukcesem. To konkurs do którego nie można się samemu zgłosić, jedynym kryterium jest uzyskanie jednego z sześciu najlepszych wyników w danej kategorii. Oznacza to, że Mennica Legacy Tower znalazła się wśród sześciu najlepszych budynków certyfikowanych w 2017 roku w całej Europie Środkowo-Wschodniej. To ogromne wyróżnienie i potwierdzenie wysokiego standardu inwestycji – dodał dr inż. Dominik Włodarczyk, Asesor BREEAM z firmy Sweco Consulting.

Kompleks biurowy Mennica Legacy Tower składa się z 140-metrowej wieży i sąsiadującego z nią 43-metrowego budynku. Ich łączna powierzchnia biurowa wynosi 65 630 mkw. Projekt architektoniczny kompleksu przygotowała pracownia architektoniczna Goettsch Partners z Chicago, która na swojego lokalnego partnera wybrała biuro projektowe Epstein. Obecnie na placu budowy Mennica Legacy Tower wykonywana jest część nadziemna konstrukcji, a także prowadzone są podziemne prace murowe i instalacyjne. Zakończenie całej inwestycji planowane jest na jesień 2019 roku.

 


1.0
Napisz pierwszy komentarz