Mennica Legacy Tower zaczyna piąć się w górę

Mennica Legacy Tower - plac budowy
Zakończyła się budowa podziemia wieżowca Mennica Legacy Tower. Realizacja inwestycji przebiega zgodnie z harmonogramem prac.
Budowa wieżowca Mennica Legacy Tower rozpoczęła się w listopadzie 2016 roku. Rok później, generalny wykonawca inwestycji, Warbud S.A., zakończył budowę 4-kondygnacyjnego podziemia obiektu. Obecnie, na poziomie parteru wykonywana jest już część nadziemna konstrukcji. Z kolei, na poziomach podziemnych rozpoczęto realizację robót murowych. Na placu budowy trwają również prace związanie z usuwaniem tymczasowych konstrukcji, które zostały wykonane na potrzeby usztywnienia ścian szczelinowych, pozwalających na realizację wykopu. 
 
Moment, w którym budynek wychodzi z ziemi i zaczyna piąć się w górę z niecierpliwością jest oczekiwany przez każdego inwestora. To od tej chwili szybkie tempo budowy zauważalne jest dla każdego obserwatora. Od teraz, każdego tygodnia powstanie jedno piętro konstrukcji 32-kondygnacyjnej inwestycji biurowej. Za niespełna osiem miesięcy cała, ponad 140 metrowa konstrukcja wieży będzie gotowa. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że osiągnięcie poziomu zero Mennica Legacy Tower odbyło się zgodnie z naszym planem pomimo iż, realizacja podziemia była bardzo wymagająca z uwagi na bliskość linii metra oraz trudne warunki gruntowe. Dodatkowo, w czasie prowadzenia robót ziemnych natrafiliśmy na niewybuch pochodzący z okresu II Wojny Światowej. Cieszy nas fakt, że mimo napotkanych trudności, firma Warbud dotrzymuje warunków umowy. Obecnie na placu budowy trwa montaż systemu szalunków samo-wznoszących ACS, które zostaną wykorzystane przy wznoszeniu wieży jako element zabezpieczający przed silnym wiatrem na dużych wysokościach – mówi Piotr Turchoński, Dyrektor Rozwoju Golub GetHouse.
 
Mennica Legacy Tower powstaje przy skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej w Warszawie. Inwestycja realizowana jest przez Golub GetHouse oraz Mennicę Polską S.A. W 140-metrowej wieży i sąsiadującym z nią 43-metrowym budynku zachodnim znajdzie się łącznie 65 630 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Za projekt architektoniczny kompleksu biurowego odpowiada pracownia architektoniczna Goettsch Partners z Chicago, która na swojego lokalnego partnera wybrała biuro projektowe Epstein.  Zakończenie całej inwestycji planowane jest na jesień 2019 roku.
 

0.0
Napisz pierwszy komentarz