bcb wrzesień 2020

EKO BREEAM dla Senatora i Mokotów Nova

Kompleks Mokotów Nova w Warszawie
Kompleks Mokotów Nova zdobył certyfikat BREEAM na poziomie Very Good
Dwa warszawskie projekty biurowe należące do Ghelamco otrzymały certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie „Very Good”.

Biurowiec Senator i kompleks Mokotów Nova otrzymały ekologiczny certyfikat BREEAM. Zrealizowane przez Ghelamco inwestycje zdobyły liczbę punktów, która wystarczyła, aby otrzymać ocenę „Very Good”. Inwestor może pochwalić się już pięcioma certyfikowanymi biurowcami w swoim portfolio.

Warszawskie projekty przeszły wszystkie etapy procesu certyfikacji w systemie post construction i zdobyły potwierdzenie zastosowania proekologicznych i energooszczędnych rozwiązań.

BREEAM, czyli BRE Environmental Assesment Method, jest pochodzącym z Wielkiej Brytanie systemem certyfikacji ekologicznej budynków. Obok amerykańskiego system LEED jest najbardziej rozpowszechnionym w Europie systemem tego typu.

Senator zlokalizowany jest przy ul. Bielańskiej 12 w Warszawie. Oferuje 25 000 mkw nowoczesnej powierzchni biurowej w miejscu o zabarwieniu historycznym. Obiekt został oddany do użytku w lipcu 2012 roku.

Kompleks Mokotów Nova znajduje się przy ul. Wołoskiej i jest jednym z największych obiektów biurowych w tym rejonie stolicy. Inwestycja dostarczyła na rynek łącznie 40 000 mkw powierzchni klasy A.

Obie inwestycje są również objęte programem Komisji Europejskiej – GreenBuilding Programme.

Innymi certyfikowanymi budynkami biurowymi Ghelamco są Trinity Park III, Crown Square oraz Katowice Business Point, które to wyróżnienie zdobyły w latach 2010-2011. Deweloper jako pierwszy w Polsce otrzymał certyfikat ekologiczny BREEAM dla obiektu biurowego. Wszystkie ekologiczne inwestycje firmy zdobyły ocenę „Very Good”.


0.0
Napisz pierwszy komentarz