Inter-bud Fabryczna - duży

Teoria i Praktyka według Fundacji im. Stefana Kuryłowicza

26 marca działalność zainaugurowała Fundacja im. Stefana Kuryłowicza, wspierająca odważną twórczość architektoniczną.

Profesor Stefan Kuryłowicz był wybitnym architektem, wierzącym w kreatywną współpracę między ekspertami z różnych dziedzin. Promowanie jego spuścizny jest celem Fundacji. Przyznaje ona nagrody imienia Stefana Kuryłowicza w dwóch kategoriach – projektowej oraz teoretycznej.

Pierwsza z nich skierowana jest do instytucji samorządowych, publicznych i prywatnych, które organizują konkurs architektoniczny. Ma być on przeprowadzany na terytorium Polski i dotyczyć obiektu poświęconego kulturze, takiego jak teatr, muzeum, sala koncertowa, operetka, opera czy biblioteka. Nagrodą jest 30 000 zł, które przeznaczone zostanie na gratyfikację wyróżnionych w organizowanym przez instytucję konkursie. Formularz, w którym zawrze się m.in. uzasadnienie przeprowadzenia konkursu oraz projekt regulaminu, zgodnego z Kodeksem Konkursowym Stowarzyszenia Architektów Polskich, ma zostać złożony do dnia 29 marca 2014 roku. Laureat zostanie wyłoniony w lipcu 2014 roku.

Fundacja przygotowała również konkurs teoretyczny, skierowany do osób mających co najmniej tytuł inżyniera architekta, będących przed 40 rokiem życia. Nagrodą, o wartości 10 000 zł, jest w nim sfinansowanie dwujęzycznej publikacji w formie specjalnej serii wydawniczej. Uczestnicy muszą złożyć wcześniej niepublikowany tekst  z dziedziny relacji architektury i kultury. Formularz zgłoszeniowy należy wypełnić i oddać przed 1 czerwca 2013 roku, natomiast tekst – do 26 czerwca. Ogłoszenie zwycięzcy nastąpi w październiku 2013 roku, a publiczna prezentacja pracy w lipcu 2014. 


0.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 5
Karol :
A ja tam myślę, że to fajny tekst, sam prowadzę media i wiem, ze nie zawsze można wszystkich zadowolić - to do tych czepialskich :) to notka informacyjna, a nie praca dyplomowa, lekka przesada - jak tacy wszyscy odważni to przynajmniej z imieniem się podpisujcie - to dopiero żenada :)
28 marca 2013 22:37
e-biurowce.pl :


poziom serwisu/tekstu

Teoria i praktyka, błędy w stosowanych czasach, brak konsekwencji, błędy językowe, przy tym to nie jest odosobniony przypadek.

Bardzo dziękujemy za uwagi korektorskie. Dołożymy wszelkich starań, by w przyszłości nasze teksty były lepsze i oczywiście poddawane bardziej uważnej korekcie.
28 marca 2013 11:43
poziom serwisu/tekstu :
Teoria i praktyka, błędy w stosowanych czasach, brak konsekwencji, błędy językowe, przy tym to nie jest odosobniony przypadek.
28 marca 2013 10:36
e-biurowce.pl :


żenujący poziom serwisu

Teoria i Praktyka dziennikarza przez małe "m".

Czy zauważyli Państwo jakieś nieścisłości w tekście? Będziemy wdzięczni za konstruktywną krytykę, chętnie poprawimy błędy i udoskonalimy publikowane treści.
27 marca 2013 18:01
żenujący poziom serwisu :
Teoria i Praktyka dziennikarza przez małe "m".
27 marca 2013 17:02
Interbiuro - duży
mantra