Real Estate Management Congress

Knight Frank będzie zarządzać Mokotowska Square

Budynek biurowy Mokotowska Square w Warszawie
Budynek biurowy Mokotowska Square w Warszawie
Fundusz DEKA Immobilien GmbH wybrał firmę Knight Frank na zarządcę biurowca Mokotowska Square.

Fundusz DEKA Immobilien GmbH zdecydował się powierzyć zarządzanie budynkiem biurowym Mokotowska Square i hotelem Intercontinental firmie Knight Frank Polska. Obie nieruchomości położone są w Warszawie.

Aktualnie Knight Frank jest zarządcą 14 obiektów komercyjnych wchodzących w skład portfela nieruchomości DEKA Immobilien GmbH w Polsce. Łącznie oferują one 330 000 mkw. powierzchni. Ogólnie firma zarządza największą ilością powierzchni biurowych w kraju – 77 budynkami, które mają razem ponad 1 100 000 mkw.

Mokotowska Square znajduje się przy ul. Mokotowskiej 49 w Warszawie. Na siedmiu kondygnacjach oferuje 8 500 mkw nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A oraz 1 100 mkw powierzchni handlowo-usługowej. Najemcy korzystać mogą z miejsc parkingowych zlokalizowanych w garaży podziemnym. Obiekt charakteryzuje się odnowioną, historyczną fasadą oraz tarasem widokowym na najwyższej kondygnacji. Budynek został zrewitalizowany na przełomie 2011 i 2012 roku. Inwestorem obiektu była firma Yareal Polska, a generalnym wykonawcą RD bud. W Mokotowska Square zastosowano rozwiązania przyjazne środowisku i energooszczędne.

Knight Frank Sp. z o.o. należy do międzynarodowej grupy Knight Frank, która, w połączeniu z amerykańskim Newmark Knight Frank, jest w posiadaniu sieci 244 biur w 44 krajach. Firma zajmuje się między innymi usługami związanymi z doradztwem deweloperskim i inwestycyjnym, wyceną nieruchomości, zarządzaniem oraz wynajmem powierzchni komercyjnych. W Polsce Knight Frank działa na terenie Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Poznania, Katowic, Trójmiasta i Łodzi.


0.0
Napisz pierwszy komentarz