PGE Narodowy

EKO Metropolitan uzyskał BREEAM

Biurowiec Metropolitan w Warszawie
Biurowiec Metropolitan w Warszawie
Warszawski biurowiec zdobył certyfikat ekologiczny BREEAM In-Use na poziomie „Very Good”.

Metropolitan znajduje się przy Placu Piłsudzkiego w Warszawie. Powstał w 2001 roku i od tego czasu zdobył wiele nagród, między innymi wyróżnienie Najlepszy Budynek Biurowy na targach MIPIM w Cannes czy Nagrodę Królewskiego Brytyjskiego Instytutu Architektów „RIBA Worldwide Award”. Inwestor, firma  Aberdeen Immobilien Kapitalanlagegesellschaft mbH zdecydowała się na certyfikację biurowca w systemie BREEAM. W tym procesie, zakończonym przyznaniem certyfikatu na poziomie „Very Good”, wspomagała właściciela firma Cushman & Wakefield, która jest zarządcą nieruchomości.

Metropolitan już w momencie oddania go do użytku 10 lat temu mógł się pochwalić nowatorskimi rozwiązaniami ekologicznymi. Po dokonaniu niezbędnych modyfikacji, zgodnie z wytycznymi jednostki certyfikującej, obiekt dołączył do grona budynków zielonych – mówi Aneta Rogowicz-Gała, Dyrektor działu Zarządzania Nieruchomościami w Cushman & Wakefield.

Biurowiec oferuje 38 000 mkw. powierzchni najmu. Projekt budynku stworzył Sir Norman Foster, który stworzył charakterystyczną elewację – przeszkloną ścianę z kamieniami z granitu, tzw. „żyletkami”, przymocowanymi prostopadle do płaszczyzny. W patio wykorzystano posadzki z płomieniowanego granitu, ulokowano tam również konstrukcję dysz fontanny sterowanej komputerowo. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań energooszczędnych i przyjaznych środowisku, obiekt mógł zdobyć brytyjski certyfikat.

Gmach składa się z trzech niezależnych części, które posiadają własne trzony i odrębną komunikacje. Parter przeznaczony jest pod pomieszczenia usługowe, a użytkownicy korzystać mogą z dwukondygnacyjnego parkingu podziemnego.


0.0
Tagi: Metropolitan
Napisz pierwszy komentarz
PGE Narodowy
mantra