Park Project II

Kolejne inwestycje w krakowskiej SSE

Krakowski Park Technologiczny udzielił dwóch nowych zezwoleń na działalność w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej.

W ramach krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej nowe zezwolenia na działalność gospodarcza otrzymały firmy Comarch S.A. oraz P.P.P. „Moskito” Marek Jeleń. Pozwolenia zostały wydane przez Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego.

Dla firmy Comarch jest to już trzecie zezwolenie. Spółka ma ponieść nakłady inwestycyjne w wysokości ponad 51 mln zł oraz stworzyć co najmniej 50 nowych miejsc pracy. Nowy budynek Comarchu ma służyć do prowadzenia działalności związanej z produkcją oprogramowania i systemów teleinformatyki, w szczególności usług opartych na Data Center. Spółka na terenie podstrefy Kraków-Śródmieście zatrudnia już około 1 500 pracowników.

Drugie zezwolenie wydane zostało dla „Moskito”, producenta  żaluzji oraz rolet. Zobowiązał się ponieść nakłady inwestycyjne o wysokości 1,3 mln zł oraz stworzyć co najmniej 2 nowe miejsca pracy. Obecnie na terenie sse przedsiębiorca zatrudnia już 27 pracowników. „Moskito” nową inwestycję ma ulokować w podstrefie Tarnów, gdzie do tej pory wydano 18 zezwoleń.

Od początku 2013 roku Krakowski Park Technologiczny wydał już łącznie 11 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej w ramach krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej. Łącznie przedsiębiorcy mają ponieść nakłady inwestycyjne na poziomie ponad 318 mln zł oraz utworzyć 684 miejsca pracy.

Spółka Krakowski Park Technologiczny powstała w 1997 roku. Obecnie jest zarządcą krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra