Kinnarps Polska

EKO BREEAM dla Oxygen Park

Kompleks Oxygen Park w Warszawie
Kompleks Oxygen Park w Warszawie
Najnowszy projekt biurowy Yareal Polska otrzymał ekologiczny certyfikat BREEAM na poziomie Very Good.

Pierwszy etap powstającego w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich kompleksu biurowego Oxygen Park został zakończony w kwietniu 2013 roku. Obecnie trwają prace przy budowie budynku B, należącego do fazy drugiej, która zakończyć ma się w listopadzie 2013 roku. Obiekt otrzymał właśnie potwierdzenie zastosowanych w nim energooszczędnych i przyjaznych środowisku rozwiązań – zdobył certyfikat BREEAM na poziomie Very Good.

Rozwiązania zaprojektowane w Oxygen Park są elementem naszej długofalowej strategii zgodnej z zasadami zrównoważonego rozwoju. Dbamy o aspekty środowiskowe realizując budynki przyjazne dla natury oraz ich użytkowników, co bezpośrednio przekłada się na korzyści ekonomiczne najemcy. Podpisujemy umowy (tzw. „green lease”), które zakładają współpracę najemcy i wynajmującego w ekologicznym podejściu do środowiska – podsumowała Katarzyna Oleksińska, Dyrektor Działu Zarządzania Projektami Biurowymi w Yareal Polska.

Sylwia Piechnik, Dyrektor ds. Najmu i Sprzedaży w Yareal Polska dodaje – Obserwuję wśród najemców wzrost świadomości związanej z proekologicznymi rozwiązaniami w budynkach biurowych, szczególnie tymi, które mają bezpośredni wpływ na optymalizację kosztów najmu.

Zużycie energii w Oxygen Park ma być ponad 11 proc. niższe niż w budynkach konwencjonalnych. W obiekcie znajdują się między innymi uchylne okna oraz system kontroli oświetlenia w toaletach oparty na czujnikach ruchu. Fasada ma wysokie właściwości izolacyjne, a w budynku zamontowany jest zintegrowany system zarządzania budynkiem – BMS.

Łącznie kompleks oferować będzie 18 400 mkw w dwóch 6-kondygnacyjnych budynkach. Projekt architektoniczny Oxygen Park powstał w pracowni JEMS Architekci.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
CBRE
mantra