Kinnarps nowy

BPH sprzedaje biurowiec w Krakowie

Budynek BPH w Krakowie wystawiony na sprzedaż
Biurowiec znajduje się w pobliżu Placu Bohaterów Getta
Bank BPH wystawił na sprzedaż biurowiec o powierzchni około 4 500 mkw., zlokalizowany przy ul. Na Zjeździe 11.

Biurowiec znajduje się na Podgórzu, obok Placu Bohaterów Getta. Bank BPH wystawił na sprzedaż prawo użytkowania wieczystego działek gruntu o łącznej powierzchni 1 953 mkw wraz z prawem własności budynków ulokowanych na tym terenie. Są to dwa obiekty o przeznaczeniu biurowym i gospodarczym, o powierzchniach odpowiednio 4 495,64 i 177,43 mkw.

Według planu zagospodarowania przestrzennego, działka znajduje się na terenie zabudowy mieszkaniowo – usługowej – mówi Małgorzata Fibakiewicz, Associate Director w dziale Corporate Real Estate Management w firmie DTZ, która odpowiada za sprzedaż nieruchomości.

Biurowiec jest bardzo charakterystycznym elementem zabudowy w tym rejonie. Posiada 13 kondygnacji, w tym jedną podziemną. Jego atutem jest lokalizacja, w bliskiej odległości od centrum miasta.

Lokalizacja jest bardzo dobrze skomunikowana z centrum Krakowa i pozostałymi częściami miasta, poprzez linie autobusowe i bliskie sąsiedztwo z południową obwodnicą Krakowa. Otoczenie stanowi zabudowa wielorodzinna i usługowa, a sam obszar ma duży potencjał rozwoju – dodaje Małgorzata Fibakiewicz.

Dlaczego bank zdecydował się zbyć nieruchomość? Decyzja o sprzedaży biurowca wynika z faktu, że Bank BPH dąży do tego, aby wszyscy jego pracownicy, zatrudnieni obecnie w kilku krakowskich lokalizacjach, mogli pracować razem w jednym miejscu. Bank obecnie szuka dla nich nowej lokalizacji - wyjaśnia Beata Zduńczyk-Golędzinowska, dyrektor Departamentu PR, Bank BPH.
 


5.0
Tagi: DTZ
Napisz pierwszy komentarz