Proton Office

Von der Heyden w nowej siedzibie

Odrestaurowany biurowiec Ufficio Primo w Warszawie
Odrestaurowany biurowiec Ufficio Primo w Warszawie
Firma Von der Heyden Group zmienia siedzibę – wprowadza się do biurowca Ufficio Primo w Warszawie.

Ufficio Primo przy ulicy Wspólnej 62 w Warszawie stanowić będzie nową siedzibę Von Der Heyden Group oraz powiązanych spółek wchodzących w skład Grupy w Polsce, czyli Von der Heyden & Partners Sp. z o.o., Von der Heyden Development Sp. z o.o., Nowy Świat 5 Sp. z o.o., Lublin Grand Hotel Sp. z o.o. orazDługi Targ Sp. z o.o. Firma wprowadzi się na nowe powierzchnie 17 czerwca 2013 roku.

Biurowiec, charakteryzujący się renesansową architekturą, oferuje 6000 mkw. kameralnej powierzchni biurowej o klasie A+. W obiekcie znajdują się najnowocześniejsze rozwiązania, takie jak systemy cieplno-wentylacyjno-klimatyzacyjne, windy panoramiczny i nowoczesne systemy bezpieczeństwa. Prócz rozmieszczonej na sześciu kondygnacjach powierzchni biurowej, w budynku znajduje się Centrum Konferencyjne, ulokowane na dwóch kondygnacjach podziemnych. Najemcy i goście biurowca mogą również korzystać z 30 miejsc postojowych na naziemnym parkingu oraz w garażu podziemnym, zlokalizowanym tuż obok.

Gmach budynku powstał w latach pięćdziesiątych XX wieku i pierwotnie przeznaczony był na siedzibę Prezydium Rządu. Modernizacja obiektu przebiegła z inicjatywy Kulczyk Holding. Oryginalna architektura została zaprojektowana w 1952 roku przez profesora Marka Leykama, wybitnego architekta i historyka sztuki. Wśród jego najbardziej znanych projektów znajduje się Dom Towarowy Okrąglak w Poznaniu oraz gmachy biurowe w Warszawie, zwane „żyletkowcami”.

Podczas prac modernizacyjnych w obiekcie odrestaurowano i wyeksponowano oryginalne detale wnętrz. Prace objęły również inspirowane włoskim renesansem krużganki, kamienne biegi schodów i krętych klatek schodowych, a także świetliki w monumentalnej kopule okalającej patio.


0.0
Napisz pierwszy komentarz