10 proc. zwrotu z funduszu HB Reavis

Fundusz inwestycyjny HB REAVIS CE REIF przyniósł zwrot w wysokości 10,2 proc. w 2012 roku.

Fundusz inwestycyjny na rynku nieruchomości HB REAVIS CE REIF, zarządzany przez HB Reavis Investment Management Sarl Luksemburg, uzyskał całkowity zwrot w skali roku w wysokości 10,2 proc., włączając dywidendę w wysokości 5,29 proc. (53 euro za akcję).

Kapitał funduszu wynosi obecnie 57,1 mln euro, zgodnie z raportem biegłego rewidenta wydanym przez PriceWaterhouseCoopers. W ramach portfela funduszu znajduje się 5 nieruchomości o wartości rynkowej łącznie wynoszącej 164,4 mln euro.

Docelowy zwrot w ramach funduszu wynosi około 10-11 proc. netto w skali roku, po obliczeniu podatków i opłat. Połowa z tego jest rozdzielana w formie gotówki dla inwestorów, natomiast druga połowa przeznaczana jest do wzrostu wartości aktywów netto wynikającego z umorzenia długu.

Nasi klienci z sektora biurowego i logistycznego to przede wszystkim duże międzynarodowe lub regionalne firmy z doskonałymi referencjami. Pomimo wszelkich wyzwań w sferze wydatków konsumenckich, udało nam się również znacząco zwiększyć dochody z aktywów detalicznych. Oba te elementy podkreślają jakość naszych aktywów, jak również możliwości naszego zespołu zarządzania aktywami - mówi Marian Herman, Prezes Zarządu HB Reavis Investment Management.

Strategia funduszu zakłada inwestycje w pięć dochodowych nieruchomości komercyjnych, przeznaczonych pod najem o charakterze biurowym, detalicznym i logistycznym na Słowacji. Celem jest również rozwój na rynkach w Czechach i Polsce. Nieruchomości biurowe odpowiadają za 64 proc. wartości aktywów funduszu. 

Komercyjne aktywa nieruchomościowe wysokiej jakości stają się alternatywą dla „bardziej tradycyjnych" klas aktywów, gdyż oferują korzystniejszy i stabilniejszy zwrot. Spodziewamy się, że podział dywidendy w 2013 roku będzie co najmniej taki sam, jak w przypadku ubiegłego roku. Zapłaciliśmy już 19,27 € za akcję w pierwszym kwartale 2013 r. i spodziewamy się, że do końca 2013 roku zapłacimy kolejną sumę około 40 €  za akcję - komentuje Peter Grančič, Członek Zarządu HBR IM.


0.0
Tagi: HB Reavis
Napisz pierwszy komentarz
mantra