Opera Office zdobyła Srebrne Wiertło

Butikowy biurowiec Opera Office w Gdańsku
W biurowcu zatosowano energooszczędne i proekologiczne rozwiązania
W organizowanym przez firmę Bosch konkursie Platynowe Wiertło w kategorii budownictwo komercyjne nagrodę zdobył budynek Opera Office.

Zakończyła się XVII edycja konkursu Platynowe Wiertło, organizowanego przez firmę Bosch. Jednym z nagrodzonych jest butikowy biurowiec zrealizowany przez firmę Euro Styl w Gdańsku – Opera Office.

Celem konkursu jest wyróżnienie obiektów budowlanych, które charakteryzują się najwyższą jakością wykonania i projektowania oraz w których zastosowano najnowocześniejsze materiały i technologie. Jury ocenia także terminowość realizacji oraz energooszczędność obiektu, jak również przyjazne środowisku rozwiązania.

Tegoroczna edycja zachęciła do udziału 40 firm z całej Polski. Konkurowały one w pięciu kategoriach - budownictwo mieszkaniowe, budownictwo komercyjne, budownictwo użyteczności publicznej, przebudowy i modernizacje oraz obiekty inżynieryjne i przemysłowe. W kategorii budownictwo komercyjne Srebrne Wiertło zdobył budynek Opera Office.

Biurowiec oferuje 7600 mkw. powierzchni i zlokalizowany jest w Gdańsku, w bliskim sąsiedztwie Opery Bałtyckiej. Do użytku został oddany w sierpniu 2012 roku i od początku funkcjonowania jest wynajęty w całości. Projekt architektoniczny powstał w pracowni Degutis Studio Architektury. Zastosowano w nim wszystkie niezbędne dla obiektu klasy A rozwiązania, takie jak wentylacja i klimatyzacja z centralnym nawilżaniem, zasilanie awaryjne z agregatu prądotwórczego, przejściowy zasilacz UPS, sieć strukturalna 6 kategorii, system BMS, kontrola dostępu oraz system SSP. W budynku Opera Office nie zapomniano również o aspekcie proekologicznym. Została zamontowana energooszczędna szklana fasada, a także żaluzje okienne wewnątrz lokali, energooszczędne oświetlenie, energooszczędne rozwiązania w windach, sensory w toaletach czy rowerownię wraz z prysznicami dla cyklistów.
 


0.0
Napisz pierwszy komentarz