INTERBIURO logoTétris Poland logoArchicom logoPorto Office A Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoBusiness House logoTorus logoAgrobex Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoCity Space logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoSpectra Development logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoOlivia Business Centre logoFYI Commercial Consulting logoUNIMOR Development S.A. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoPodium Investment logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoVantage Development S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoKontor logoHAVRE Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoINTER-BUD logoVastint Poland Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Opera Office zdobyła Srebrne Wiertło

Butikowy biurowiec Opera Office w Gdańsku
W biurowcu zatosowano energooszczędne i proekologiczne rozwiązania
W organizowanym przez firmę Bosch konkursie Platynowe Wiertło w kategorii budownictwo komercyjne nagrodę zdobył budynek Opera Office.

Zakończyła się XVII edycja konkursu Platynowe Wiertło, organizowanego przez firmę Bosch. Jednym z nagrodzonych jest butikowy biurowiec zrealizowany przez firmę Euro Styl w Gdańsku – Opera Office.

Celem konkursu jest wyróżnienie obiektów budowlanych, które charakteryzują się najwyższą jakością wykonania i projektowania oraz w których zastosowano najnowocześniejsze materiały i technologie. Jury ocenia także terminowość realizacji oraz energooszczędność obiektu, jak również przyjazne środowisku rozwiązania.

Tegoroczna edycja zachęciła do udziału 40 firm z całej Polski. Konkurowały one w pięciu kategoriach - budownictwo mieszkaniowe, budownictwo komercyjne, budownictwo użyteczności publicznej, przebudowy i modernizacje oraz obiekty inżynieryjne i przemysłowe. W kategorii budownictwo komercyjne Srebrne Wiertło zdobył budynek Opera Office.

Biurowiec oferuje 7600 mkw. powierzchni i zlokalizowany jest w Gdańsku, w bliskim sąsiedztwie Opery Bałtyckiej. Do użytku został oddany w sierpniu 2012 roku i od początku funkcjonowania jest wynajęty w całości. Projekt architektoniczny powstał w pracowni Degutis Studio Architektury. Zastosowano w nim wszystkie niezbędne dla obiektu klasy A rozwiązania, takie jak wentylacja i klimatyzacja z centralnym nawilżaniem, zasilanie awaryjne z agregatu prądotwórczego, przejściowy zasilacz UPS, sieć strukturalna 6 kategorii, system BMS, kontrola dostępu oraz system SSP. W budynku Opera Office nie zapomniano również o aspekcie proekologicznym. Została zamontowana energooszczędna szklana fasada, a także żaluzje okienne wewnątrz lokali, energooszczędne oświetlenie, energooszczędne rozwiązania w windach, sensory w toaletach czy rowerownię wraz z prysznicami dla cyklistów.
 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra