Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Trwają prace przy Sezamie

Wizualizacje biurowca Nowy Sezam w Warszawie
Wizualizacje biurowca Nowy Sezam w Warszawie
BBI Development rozpoczęło prace związane z rozbiórką Domu Towarowego Sezam w Warszawie.

Obecnie trwają prace rozbiórkowe podziemnych kondygnacji Domu Towarowego Sezam i piwnicy dawnego klubu Underground wykonywane w osłonie ścianki berlińskiej od strony ulicy Marszałkowskiej. Dodatkowo, przebudowie podlegają linie kablowe. Inwestor zapewnia, iż te prace nie ingerują w część nadziemną obiektu, dzięki czemu Sezam oraz McDonalds może normalnie funkcjonować.

BBI Development działania motywuje uniezależnieniem prac przy inwestycji od prac konsorcjum, które zajmuje się budową drugiej linii metra. Nowy Sezam, który w planach ma powstać w miejscu Domu Towarowego, będzie pierwszym biurowcem w Warszawie połączonym z metrem.

W ramach obecnie prowadzonych prac wykonawca, firma Strabag, ma również zrealizować ściany szczelinowe oraz elementy konstrukcji naziemnej otaczającej wyjście ze stacji metra. Prace mogą być realizowane dzięki pozwoleniu na rozbiórkę i wykonanie prac zabezpieczających nieruchomości sąsiednie, otrzymane przez inwestora w lutym 2013 roku.

Aktualne prace mają zostać zakończone w listopadzie 2013 roku, natomiast rozpoczęcie rozbiórki Domu Towarowego Sezam wytyczone jest na przełom 2013 i 2014 roku. Ten etap ma być ściśle powiązany z cyklem inwestycyjnym budowy nowego obiektu – BBI Development nie planuje przerw między rozebraniem starego budynku a rozpoczęciem prac fundamentowych nowej inwestycji.

Nowy Sezam ma znajdować się u zbiegu Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej i oferować około 13 800 mkw. powierzchni handlowej i biurowej. Parter i pierwsze piętro zostaną przeznaczone na sklepy, natomiast wyższe kondygnacje zajmą biura. Parking powstanie w ramach kondygnacji podziemnych.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra