UNIMOR Development S.A. logoTorus logoOlivia Business Centre logoForbo Flooring Systems Polska logoNowy Styl Group logoCOTEX Office Centre logoBusiness House logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoTétris Poland logoCity Space logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoVantage Development S.A. logoINTER-BUD logoHAVRE Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoKontor logoINTERBIURO logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFYI Commercial Consulting logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoSpectra Development logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoAluprof S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoArchicom logoAgrobex Sp. z o.o. logoPodium Investment logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Budimex zbuduje biurowiec dla LC Corp

Firma LC Corp S.A. wybrała generalnego wykonawcę inwestycji biurowej w Katowicach.

Firma LC Corp S.A. poinformowała, iż jej spółka zależna, LC Corp Invest XII Sp. z o.o., podpisała umowę z Budimexem na generalne wykonawstwo budynku A w ramach pierwszego etapu inwestycji w Katowicach. Projekt zakłada docelowo stworzenie wielofunkcyjnego zespołu zabudowy usługowo-biurowej z częścią usługowo-handlową, a także parkingu podziemnego i nadziemnego. Obiekt znajdować się będzie przy Al. Roździeńskiego 10 w Katowicach.

Wartość kontraktu opiewa na 59,9 mln zł netto. Generalny wykonawca budowę rozpocznie następnego dnia po przekazaniu placu budowy oraz odpowiedniej dokumentacji, 31 lipca 2013 roku. Prace budowlane mają potrwać 16 miesięcy - ich zakończenie planowane jest na koniec listopada 2014 roku.

LC Corp S.A. sprawuje pieczę nad grupą celowych spółek deweloperskich, realizujących inwestycje mieszkaniowe i komercyjne w kluczowych miastach w Polsce. Nieruchomości należące do spółki znajdują się między innymi w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Łodzi i Gdańsku. Od 2007 roku LC Corp. notowana jest na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W 2011 roku firma rozpoczęła realizację kompleksu biurowo-usługowego Wola Center w Warszawie. Inwestycja składać się będzie z czterech połączonych ze sobą budynków, między którymi znajdzie się patio. Obiekt łącznie oferować będzie około 31 000 mkw. Zakończenie budowy planowane jest na druga połowę 2013 roku.

Budimex jest jedną z największych grup budowlanych w Polsce, działającą od 1968 roku. Firma specjalizuje się w kompleksowym wykonawstwie inwestycji budowlanych w takich sektorach jak budownictwo infrastrukturalne, kubaturowe, ekologiczne i specjalistyczne. W skład Grupy Kapitałowej Budimex wchodzą Budimex Nieruchomości, Budimex Danwood oraz Mostostal Kraków.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra