900 mln zł finansowania dla Warsaw Spire

Warsaw Spire w Warszawie
Warsaw Spire w Warszawie
Blisko 904 mln zł kredytu uzyskała firma Ghelamco na budowę warszawskiej inwestycji Warsaw Spire.

Finansowania firmie Ghelamco udzieliły cztery banki: Bank Polska Kasa Opieki S.A., Bank Zachodni WBK S.A., Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. oraz BRE Bank S.A. Kwota blisko 904 mln zł jest rekordowa w historii polskiego rynku nieruchomości.

Kompleks powstaje od połowy 2011 roku i do tej pory był prowadzony bez finansowania bankowego. Obecnie spółka kończy prace przy konstrukcji budynku B. Udzielony kredyt ma zostać przeznaczony na realizację kolejnych etapów inwestycji.

Warsaw Spire jest obiektem wyjątkowym w skali Warszawy oraz całej Europy – jesteśmy dumni z przyznania finansowania dla naszej inwestycji, szczególnie w obecnej sytuacji makroekonomicznej, która znacząco wpłynęła na politykę banków w zakresie kredytowania inwestycji komercyjnych. Decyzja względem naszej firmy potwierdza, że jesteśmy silną, wiarygodną firmą z ustabilizowaną pozycją na rynku i partnerem do długoterminowej współpracy oraz że Warsaw Spire to znakomicie przygotowany projekt – mówi Jeroen van der Toolen, Dyrektor Zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

Warsaw Spire powstaje w kwartale ulic Grzybowskiej, Łuckiej, Towarowej i Wroniej. W ramach kompleksu powstaną trzy budynki – A, B i C – które łącznie oferować będą około 100 000 mkw. powierzchni. Najwyższy z obiektów, budynek A, będzie miał 49 kondygnacji, co przełoży się na wysokość 180 metrów (220 metrów z iglicami). Dwa mniejsze biurowce będą miały po 55 metrów wysokości. Warsaw Spire powstaje zgodnie z wymaganiami certyfikatu ekologicznego BREEAM. Pierwszym najemcą kompleksu jest europejska agencja Frontex.


0.0
Napisz pierwszy komentarz