Microfibra baner

EKO Savills bierze pod opiekę Malta House

Malta House w Poznaniu
Biurowiec zlokalizowany jest nad jeziorem Malta w Poznaniu
Firma doradcza Savills została wybrana na zarządcę budynku Malta House w Poznaniu.

Biurowiec Malta House, zlokalizowany nad jeziorem Malta przy ulicy Abpa Antoniego Baraniaka, należy do firmy Skanska. Budynek oferuje 14 700 mkw. powierzchni biurowej klasy A na czterech piętrach. Obiekt powstał zgodnie z wymaganiami certyfikatu LEED na poziomie Platynowym. Właściciel zdecydował się wybrać na zarządcę budynku firmę doradczą Savills.

Cieszymy się, że przy wyborze zarządcy doceniono nasz profesjonalizm i zaangażowanie, a poziom oferowanych przez nas usług spełnia wysokie standardy Skanska – skomentował Michał Muc, dyrektor działu Real Estate Management Services w Savills.

Malta House zostało wyposażone w innowacyjne technologie, których celem jest obniżenie zużycia energii i wody. W obiekcie będzie o 30 proc. więcej świeżego, odpowiednio nawilżonego powietrza, zostanie również utrzymywana odpowiednia temperatura w pomieszczeniach. Fasada została zaprojektowana w taki sposób, aby jednocześnie ograniczyć nagrzewanie się od słońca i zapewnić maksymalny dostęp światła dziennego oraz widok na pobliskie jezioro.

Komercjalizacją Malta House zajmuje się Dział Powierzchni Biurowych Savills. Aktualnie obiekt wynajęty jest w ponad 50 proc. Swoje siedziby ulokowały w nim takie firmy jak spółka inwestycyjna Franklin Templeton Investments, amerykański koncern informatyczny Ciber oraz poznańskie oddziały Skanska.

Skanska Property Poland realizuje budynki biurowe zgodne z wymogami zrównoważonego budownictwa. Działa na pięciu rynkach regionalnych: w Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Katowicach i Wrocławiu, gdzie deweloper realizuje już czwartą inwestycje. Firma operuje również w Warszawie, gdzie powstaje obecnie Atrium 1, najbardziej ambitny projekt Skanska.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra