Interbiuro - duży

PHN z Hochtief wybudują wieżowiec w Warszawie

Pierwotna wizualizacja PHN Tower. Obecnie trwają prace nad wersją ostateczną projektu
Pierwotna wizualizacja PHN Tower. Obecnie trwają prace nad wersją ostateczną projektu
Przy ulicy Świętokrzyskiej 36 w stolicy powstanie nowy projekt biurowo-usługowo-handlowy.

Rada Nadzorcza PHN S.A. podjęła decyzję w sprawie realizacji inwestycji przy ulicy Świętokrzyskiej 36 – PHN Tower. Obiekt ma zostać zrealizowany wraz z firmą Hochtief. Współpraca polegać będzie na objęciu przez HOCHTIEF Development Poland Sp. z o.o. 50 proc. udziałów w spółce celowej należącej do PHN S.A., w której będzie znajdować się powyższa nieruchomość przeznaczona pod projekt.

Sygnowany dziś dokument jest elementem konsekwentnie realizowanej przez Zarząd PHN S.A. strategii, która zakłada koncentrowanie działalności na nieruchomościach komercyjnych z istotnym udziałem nowoczesnych powierzchni biu­rowych o standardzie klasy A i B+ oraz powierzchni handlowych i logistycznych. Chcemy realizować niektóre projekty inwestycyjne we współpracy z doświadczonymi deweloperami, takimi jak np. HOCHTIEF Development, w formule joint venture – skomentował Artur Lebiedziński, Członek Rady Nadzorczej PHN S.A. delegowany do sprawowania funkcji Pre­zesa Zarządu.

Długoterminowy cel, który nam przyświeca to uzyskanie nowoczesnych obiektów najwyższej klasy, które będą zapew­niać stabilne źródło przychodów – powiedział Paweł Laskowski-Fabisiewicz, Wiceprezes PHN S.A.

PHN ma zapewnić grunt pod inwestycję, natomiast Hochief będzie odpowiadać za całościową realizację kompleksu.

Zapewniam, że zagwarantujemy najwyższą jakość współpracy z naszym partnerem, wykorzystując doświadczenie zdobyte w ramach 15-letniej działalności naszej firmy, której efektem jest chociażby oddanie do użytku z sukcesem przyjętych przez rynek takich projektów jak Rondo 1 czy Lipowy Office Park – podkreślił Piotr Stark, Członek Zarządu HOCHTIEF Development Poland.

PHN Tower powstanie w dwóch etapach – faza A obejmować będzie mniejszy budynek, faza B – większy. Inwestycja powstanie na gruncie o powierzchni około 0,6 ha. Budynek oferować będzie powierzchnie biurowe klasy A oraz powierzchni usługowe i handlowe. Łączna wielkość powierzchni najmu brutto wynosić będzie ponad 40 000 mkw. Atutem projektu jest jego lokalizacja – w obrębie Centralnego Obszaru Biznesu, w bliskim sąsiedztwie Ronda ONZ, będącego jednym z największych węzłów komunikacyjnych Warszawy. Jak wynika z danych na stronie PHN, realizacja jednej ze stacji metra tuż obok nieruchomości pozwala na zaplanowanie bezpośredniego połączenia inwestycji ze stacją.

Obecnie trwają prace nad ostateczną wersją projektu.

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości to jeden z największych podmiotów w Polsce posiadających i zarządzających nieruchomościami komercyjnymi i mieszkaniowymi w naszym kraju. PHN powstał w 2011 roku, w wyniku konsolidacji spółek należących do Skarbu Państwa i działających w ramach sektora nieruchomości w Polsce lub posiadających w swoim portfelu dobrze zlokalizowane nieruchomości.  Obecnie Grupa na wynajem oferuje między innymi powierzchnie w warszawskich biurowcach Foksal, Nowy Świat 19, czy też CBB Kaskada.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra