Tork

EKO Nowe oblicze biurowca przy pl. Trzech Krzyży

ETHOS w Warszawie
Zdjęcie ETHOS, wcześniej Holland Park, byłej siedziby ING
Firma Kulczyk Silverstein Properties rozbuduje i gruntownie zmodernizuje kompleks biurowo-handlowy przy Placu Trzech Krzyży w Warszawie.

Budynek, o nowej nazwie ETHOS, od 2015 roku stanowić będzie siedzibę polskich i międzynarodowych firm oraz luksusowych butików. Nowy właściciel kompleksu, Kulczyk Silverstein Properties (KSP), rozbuduje i przeprowadzi gruntową modernizację inwestycji znanej wcześniej jako Holland Park.

 

ETHOS jest czwartym budynkiem biurowym w Portfolio KSP i oferować będzie 13 100 mkw. biur w klasie A oraz 2500 mkw. luksusowej powierzchni handlowej. Obiekt będzie certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Excellent.

 

Nieruchomość znajduje się w odległości niespełna 100 metrów od Giełdy Papierów Wartościowych i hotelu Sheraton. W bliskim sąsiedztwie znajdują się również Parlament, ambasady Stanów Zjednoczonych, Kanady i Francji, a także luksusowe butiki oraz znane restauracje i kawiarnie. Kompleks jest również ulokowany w pobliżu terenów zielonych wzdłuż ulic Rozbrat i Książęcej.

 

ETHOS będzie przestrzenią dla firm, które na pierwszym miejscu stawiają najwyższe biznesowe standardy i wartości – mówi Piotr Krawczyński, członek zarządu firmy KSP. Na Placu Trzech Krzyży przecinają się najważniejsze szlaki biznesowe, handlowe i turystyczne. To prawdziwe serce miasta. Chcemy wykorzystać nadarzającą się okazję i wpisać ten budynek w mapę Warszawy w zupełnie nowej roli. Za kilkanaście miesięcy ETHOS będzie najbardziej prestiżowym i rozpoznawalnym adresem łączącym biznes i handel. Stawiamy na najwyższą jakość, zarówno w obszarze architektury, jak i w zakresie rozwiązań funkcjonalnych, a później w samym zarządzaniu budynkiem. Chcemy, żeby ETHOS był kluczowym punktem high street z prawdziwego zdarzenia. Miejsca, jakiego w Warszawie dziś brak, a na które stolica z pewnością zasługuje. Nieprzypadkowa jest więc również nazwa, która ma podkreślać „business ethos” najemców, czyli ich wiarygodność, doświadczenie i wyjątkową pozycję w biznesie – wyjaśnia.

 

Za projekt rozbudowy i rewitalizacji odpowiadają architekci z Chapman Taylor oraz zespół projektantów z pracowni architektonicznej Maas Projekt.

 

Przestrzeń handlowa w kompleksie zostanie rozbudowa do 2500 mkw. W projekcie założono jej maksymalną ekspozycję i zwiększenie dostępności dla klientów. Nowym centralnym puntem części handlowej będzie przykryte szklanym dachem patio. Zupełnie nowy projekt i wizerunek kompleksu ETHOS ma przyciągać najbardziej luksusowe marki. Także te, których nie ma jeszcze na polskim rynku. Wielką zmianą będzie otwarcie i zintegrowanie z życiem toczącym się na Placu Trzech Krzyży centralnej, handlowej części kompleksu, w formie przestronnego patio – podkreśla Edgar Rosenmayr, członek zarządu KSP.

 

Po przebudowie ETHOS będzie oferować łącznie 13 100 mkw. biur. Wielkość typowej kondygnacji wynosić będzie około 3000 mkw. Znaczącym elementem projektu będzie dobudowa nowej, 5-kondygnacyjnej części budynku na działce położonej od strony Wisły.

 

Do dyspozycji najemców i gości oddane zostaną dwie niezależne recepcje biurowe. W obiekcie powstanie 8 cichobieżnych wind, z czego 6 przeznaczonych zostanie dla użytkowników powierzchni biurowych. W budynku zamontowane zostaną systemy monitoringu, kontroli dostępu i nowoczesny system BMS. W projekcie zawarto również energooszczędne rozwiązania kontrolujące zużycie mediów.


0.0
Napisz pierwszy komentarz