GTC będzie budować w Katowicach

Centrum Biurowe Mikołowska
Dziedziniec w Centrum Biurowym Mikołowska
W przyszłym roku może rozpocząć się budowa kompleksu biurowego przy ul. Mikołowskiej w Katowicach.

Jak poinformował Jacek Wachowicz, członek zarządu GTC S.A., jeśli deweloper rozpocznie w przyszłym roku jakieś projekty poza stolicą, to najprawdopodobniej będą to obiekty biurowe w Katowicach.

 

Oznacza to, iż już w przyszłym roku mogą rozpocząć się prace przy budowie kompleksu przy ul. Mikołowskiej w Katowicach. Firma GTC S.A. zdobyła już pozwolenie na budowę tej inwestycji i, jeśli budowa wystartuje, powstanie ona w ciągu co najwyżej 14 miesięcy.

 

Centrum Biurowe Mikołowska ma powstać naprzeciwko kościoła pw. św. Piotra i Pawła. Obecnie w tym miejscu znajduje się pusta działka o powierzchni około 26 000 mkw., której część służy za parking. Pierwszy z budynków w kompleksie będzie miał dziewięć kondygnacji i 13 500 mkw. powierzchni biurowej. Drugi z nich ma być niższy o jedno piętro. W projekcie wejścia do budynków umieszczono od strony dziedzińca. Użytkownicy korzystać będą mogli z dwukondygnacyjnego parkingu podziemnego z ponad 350 miejscami postojowymi.

 

Grupa GTC działa od 1994 roku. Swoją deweloperską działalnością obejmuje rynek komercyjny w Polsce, Rumunii, Chorwacji, Serbii, Bułgarii, Czechach, Rosji, na Słowacji, Węgrzech i Ukrainie. W porfolio GTC znajdują się nieruchomości biurowe, centra handlowo-rozrywkowe, projekty mieszkaniowe oraz bank ziemi (niezabudowane działki).


0.0
Napisz pierwszy komentarz