GTC emituje obligacje warte 200 mln zł

Należące do GTC Centrum Biurowe Korona w Krakowie
Należące do GTC Centrum Biurowe Korona w Krakowie
Spółka Globe Trade Centre dokonała emisji obligacji o łącznej wartości nominalnej 200 mln zł.

Emisja nowych obligacji została dokonana w celu sfinansowania przyszłego rozwoju Globe Trade Centre S.A. oraz z powodu konieczności efektywnego przedłużenia zapadalności części obecnych obligacji. Papiery dłużne mają zostać wprowadzone do alternatywnego systemu obrotu Catalyst i ASO.

 

Emisja obligacji jest zgodna z wcześniej ogłoszonym przez GTC planem refinansowania części obligacji zapadających w kwietniu 2014 r. oraz ma na celu zapewnienie finansowania Grupie przyszłego wzrostu – skomentował Erez Boniel, Dyrektor Finansowy i Członek Zarządu GTC.

 

Globe Trade Centre dokonało emisji 20 000 obligacji w cenie 10 000 zł za jedną obligację, co przełożyło się na ich łączną wartość w wysokości 200 mln zł. Obligacje zapadają w 2019 r., a ich nabywcami są polskie instytucje finansowe. Spółka ma w planach wprowadzenie obligacji do Alternatywnych Systemów Obrotu zarządzanych przez Warszawską Giełdę Papierów Wartościowych oraz BondSpot.

 

GTC jest deweloperem działającym na terenie Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, Rosji, na Słowacji i Ukrainie. Inwestycje spółki prowadzone są w trzech sektorach rynku nieruchomości: budynków i parków biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych oraz mieszkaniowych.


0.0
Napisz pierwszy komentarz