INTERBIURO logoFYI Commercial Consulting logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoRIS Kotes logoPorto Office A Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoBusiness House logoKart Sp. z o.o. logoTorus logoCity Space logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoVastint Poland Sp. z o.o. logoTétris Poland logoPodium Investment logoCOTEX Office Centre logoINTER-BUD logoSpectra Development logoGTV Lighting logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoAluprof S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoVantage Development S.A. logoNowy Styl Group logoARTSERVIS sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoAgrobex Sp. z o.o. logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

DTZ zmienia właściciela

Australijska grupa UGL sprzedała firmę doradczą DTZ, której właścicielem była od 2011 r., za 1,2 mld dolarów.

Firma DTZ, stanowiąca do tej pory część UGL Services, jest jedną z największych firm doradczych na globalnym rynku nieruchomości. Firma zatrudnia ok. 27 000 pracowników w 208 oddziałach na terenie 52 krajów. W Polsce dla DTZ pracuje ponad 280 osób.

 

Transakcja sprzedaży DTZ przez UGL Limited opiewa na kwotę 1,2 mld dolarów. Oczekiwane wpływy netto będą wynosiły około 1-1,05 mld dolarów australijskich, co uzależnione będzie od ostatecznego podatku od zysków kapitałowych, kosztów transakcji i innych korekt ceny ustalonych przy sprzedaży. Nowym właścicielem firmy jest konsorcjum TPG Capital, PAG Asia Capital i Ontario Teachers’ Pension Plan.

 

Zarząd UGL zdecydował się na transakcję, gdyż uznał, iż prive equity posłuży optymalizacji struktur firmy i będzie w najlepszym interesie udziałowców, klientów i pracowników. Już wcześniej pojawiały się informacje o planach strukturalnego oddzielenia działań operacyjnych UGL i DTZ. Firma UGL skupi się na inżynierii, robotach budowlanych i bieżącej konserwacji świadczonych na terenie Australii, Nowej Zelandii oraz Południowo-Wschodniej Azji.

 

W ciągu ostatnich osiemnastu miesięcy, Zarząd ostrożnie ocenił możliwe opcje w celu określenia optymalnej struktury korporacyjnej firmy UGL składającej się z dwóch odmiennych i znaczących firm, które działają na różnych rynkach, w różnych lokalizacjach jak i są oparte na innej strategii. Zarząd uważa, że strukturalne oddzielenie DTZ od Engineering jest w najlepszym interesie firmy oraz akcjonariuszy i będzie korzystne zarówno dla naszych klientów jak i pracowników - powiedział przewodniczący UGL, Trevor C. Rowe AO.

 

Transakcja ma zostać sfinalizowana we wrześniu 2014 r.


0.0
Tagi: DTZ
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra