Partner Capital Group logoPRO-INVEST S.A. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoCHB14 logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoArchicom logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoALLCON INVESTMENT logoDorbud S.A. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoWOMAK HOLDING logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoSchüco International Polska logoCity Space logoOmnitech Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoINTERBIURO logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoBusiness House logoSawig Invest Group logoUNIMOR Development S.A. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoHexagon logoAluprof S.A. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoEcho Investment logoTorus logoKart Sp. z o.o. logoTriGranit Corporation logoLobos Nieruchomości logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoGhelamco Poland logoHAVRE Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoDEVCO Sp. z.o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

DTZ zmienia właściciela

Australijska grupa UGL sprzedała firmę doradczą DTZ, której właścicielem była od 2011 r., za 1,2 mld dolarów.

Firma DTZ, stanowiąca do tej pory część UGL Services, jest jedną z największych firm doradczych na globalnym rynku nieruchomości. Firma zatrudnia ok. 27 000 pracowników w 208 oddziałach na terenie 52 krajów. W Polsce dla DTZ pracuje ponad 280 osób.

 

Transakcja sprzedaży DTZ przez UGL Limited opiewa na kwotę 1,2 mld dolarów. Oczekiwane wpływy netto będą wynosiły około 1-1,05 mld dolarów australijskich, co uzależnione będzie od ostatecznego podatku od zysków kapitałowych, kosztów transakcji i innych korekt ceny ustalonych przy sprzedaży. Nowym właścicielem firmy jest konsorcjum TPG Capital, PAG Asia Capital i Ontario Teachers’ Pension Plan.

 

Zarząd UGL zdecydował się na transakcję, gdyż uznał, iż prive equity posłuży optymalizacji struktur firmy i będzie w najlepszym interesie udziałowców, klientów i pracowników. Już wcześniej pojawiały się informacje o planach strukturalnego oddzielenia działań operacyjnych UGL i DTZ. Firma UGL skupi się na inżynierii, robotach budowlanych i bieżącej konserwacji świadczonych na terenie Australii, Nowej Zelandii oraz Południowo-Wschodniej Azji.

 

W ciągu ostatnich osiemnastu miesięcy, Zarząd ostrożnie ocenił możliwe opcje w celu określenia optymalnej struktury korporacyjnej firmy UGL składającej się z dwóch odmiennych i znaczących firm, które działają na różnych rynkach, w różnych lokalizacjach jak i są oparte na innej strategii. Zarząd uważa, że strukturalne oddzielenie DTZ od Engineering jest w najlepszym interesie firmy oraz akcjonariuszy i będzie korzystne zarówno dla naszych klientów jak i pracowników - powiedział przewodniczący UGL, Trevor C. Rowe AO.

 

Transakcja ma zostać sfinalizowana we wrześniu 2014 r.

Tagi: DTZ
Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra