Nowy Styl Group logoSchüco International Polska logoGhelamco Poland logoArchicom logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoKart Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoKwiaty dla biura logoGłówka Pracuje logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoAgrobex Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoEcho Investment logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoOmnitech Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoCity Office logoTorus logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoLC Corp S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoINTERBIURO logoPRO-INVEST S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoCHB14 logoVastint Poland Sp. z o.o. logoBusiness House logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoCity Space logoSpectra Development logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoOnyx Business Point logoFYI Commercial Consulting logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoCOTEX Office Centre logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

DTZ zmienia właściciela

Australijska grupa UGL sprzedała firmę doradczą DTZ, której właścicielem była od 2011 r., za 1,2 mld dolarów.

Firma DTZ, stanowiąca do tej pory część UGL Services, jest jedną z największych firm doradczych na globalnym rynku nieruchomości. Firma zatrudnia ok. 27 000 pracowników w 208 oddziałach na terenie 52 krajów. W Polsce dla DTZ pracuje ponad 280 osób.

 

Transakcja sprzedaży DTZ przez UGL Limited opiewa na kwotę 1,2 mld dolarów. Oczekiwane wpływy netto będą wynosiły około 1-1,05 mld dolarów australijskich, co uzależnione będzie od ostatecznego podatku od zysków kapitałowych, kosztów transakcji i innych korekt ceny ustalonych przy sprzedaży. Nowym właścicielem firmy jest konsorcjum TPG Capital, PAG Asia Capital i Ontario Teachers’ Pension Plan.

 

Zarząd UGL zdecydował się na transakcję, gdyż uznał, iż prive equity posłuży optymalizacji struktur firmy i będzie w najlepszym interesie udziałowców, klientów i pracowników. Już wcześniej pojawiały się informacje o planach strukturalnego oddzielenia działań operacyjnych UGL i DTZ. Firma UGL skupi się na inżynierii, robotach budowlanych i bieżącej konserwacji świadczonych na terenie Australii, Nowej Zelandii oraz Południowo-Wschodniej Azji.

 

W ciągu ostatnich osiemnastu miesięcy, Zarząd ostrożnie ocenił możliwe opcje w celu określenia optymalnej struktury korporacyjnej firmy UGL składającej się z dwóch odmiennych i znaczących firm, które działają na różnych rynkach, w różnych lokalizacjach jak i są oparte na innej strategii. Zarząd uważa, że strukturalne oddzielenie DTZ od Engineering jest w najlepszym interesie firmy oraz akcjonariuszy i będzie korzystne zarówno dla naszych klientów jak i pracowników - powiedział przewodniczący UGL, Trevor C. Rowe AO.

 

Transakcja ma zostać sfinalizowana we wrześniu 2014 r.

Tagi: DTZ
Napisz pierwszy komentarz
mantra