HAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoHAVRE Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoKart Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoCHB14 logoPorto Office B Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoDEVCO Sp. z.o.o. logoSpectra Development logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoBusiness House logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoOlivia Business Centre logoArchicom logoUNIMOR Development S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoINTERBIURO logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoAluprof S.A. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoOnyx Business Point logoSchüco International Polska logoGhelamco Poland logoKwiaty dla biura logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoCity Space logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoLobos Nieruchomości logoVastint Poland Sp. z o.o. logoEcho Investment logoOmnitech Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoTorus logoNowy Styl Group logoLC Corp S.A. logoFYI Commercial Consulting logoDorbud S.A. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoPRO-INVEST S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

DTZ zmienia właściciela

Australijska grupa UGL sprzedała firmę doradczą DTZ, której właścicielem była od 2011 r., za 1,2 mld dolarów.

Firma DTZ, stanowiąca do tej pory część UGL Services, jest jedną z największych firm doradczych na globalnym rynku nieruchomości. Firma zatrudnia ok. 27 000 pracowników w 208 oddziałach na terenie 52 krajów. W Polsce dla DTZ pracuje ponad 280 osób.

 

Transakcja sprzedaży DTZ przez UGL Limited opiewa na kwotę 1,2 mld dolarów. Oczekiwane wpływy netto będą wynosiły około 1-1,05 mld dolarów australijskich, co uzależnione będzie od ostatecznego podatku od zysków kapitałowych, kosztów transakcji i innych korekt ceny ustalonych przy sprzedaży. Nowym właścicielem firmy jest konsorcjum TPG Capital, PAG Asia Capital i Ontario Teachers’ Pension Plan.

 

Zarząd UGL zdecydował się na transakcję, gdyż uznał, iż prive equity posłuży optymalizacji struktur firmy i będzie w najlepszym interesie udziałowców, klientów i pracowników. Już wcześniej pojawiały się informacje o planach strukturalnego oddzielenia działań operacyjnych UGL i DTZ. Firma UGL skupi się na inżynierii, robotach budowlanych i bieżącej konserwacji świadczonych na terenie Australii, Nowej Zelandii oraz Południowo-Wschodniej Azji.

 

W ciągu ostatnich osiemnastu miesięcy, Zarząd ostrożnie ocenił możliwe opcje w celu określenia optymalnej struktury korporacyjnej firmy UGL składającej się z dwóch odmiennych i znaczących firm, które działają na różnych rynkach, w różnych lokalizacjach jak i są oparte na innej strategii. Zarząd uważa, że strukturalne oddzielenie DTZ od Engineering jest w najlepszym interesie firmy oraz akcjonariuszy i będzie korzystne zarówno dla naszych klientów jak i pracowników - powiedział przewodniczący UGL, Trevor C. Rowe AO.

 

Transakcja ma zostać sfinalizowana we wrześniu 2014 r.

Tagi: DTZ
Napisz pierwszy komentarz
Hilton 750x140
mantra