Flowcrete Polska Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoForbo Flooring Systems Polska logoAgrobex Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoCity Space logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoINTER-BUD logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoFYI Commercial Consulting logoTétris Poland logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoTorus logoVastint Poland Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoSpectra Development logoNowy Styl Group logoINTERBIURO logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoGTV Lighting logoOlivia Business Centre logoVantage Development S.A. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoRIS Kotes logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoBusiness House logoKwiaty dla biura logoPodium Investment logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Trwa betonowanie na budowie OVO Wrocław

Budowa OVO Wrocław
OVO Wrocław powstaje przy ul. Podwale 82-91
Na budowie futurystycznego kompleksu we Wrocławiu trwają prace związane z betonowaniem i zbrojeniem.

Na placu budowy OVO Wrocław prowadzone są obecnie prace zbrojarskie pod wylanie fundamentu. Już niedługo, prócz koparek i wywrotek, na działce stanie pierwszy dźwig. Równolegle z pracami zbrojenia pod płytę fundamentową prowadzone jest wyrównywanie wykopu i wykonywanie warstwy podkładowej z tzw. chudego betonu (jest już gotowa w 60 proc.). To na niej powstanie właściwa płyta fundamentowa, a w przyszłości – część podziemnego garażu i sali balowej.

 

Układanie zbrojenia pod płytę fundamentową rozpoczęło się kilka dni temu. Kiedy płyta będzie już gotowa, stanie na niej pierwszy, największy dźwig – wyjaśnia Marcin Kaznowski, project manager OVO Wrocław. Pokrywanie pozostałej powierzchni wykopu betonem zakończyć ma się w pierwszej połowie lipca. Wtedy też rozpocznie się budowa płyty fundamentowej. Podczas najbardziej intensywnych prac na budowie obecnych będzie jednocześnie kilkaset osób.

 

Za prace budowlane odpowiada konsorcjum, którego liderem jest Eiffage Polska Budownictwo S.A. Generalny wykonawca opracowuje jednocześnie projekt wykonawczy (design&build).

 

OVO Wrocław powstaje przy ul. Podwale 82-91 i składać się będzie z luksusowych apartamentów, biur i pięciogwiazdkowego hotelu Hilton. Budynek będzie miał 9 kondygnacji, w tym dwie podziemne, przez co urośnie na wysokość 25 metrów. Za projekt odpowiada pracownia Gottesman–Szmelcman Architecture.

 

Inwestorem OVO Wrocław jest spółka Wings Properties, wchodząca w skład grupy deweloperskiej Star Group Poland. Koszt budowy kompleksu oszacowany jest na 260 mln zł, z czego ponad 100 mln zł zapewnił inwestor, a pozostała część została sfinansowana z kredytu udzielonego przez Alior Bank. Budowa trwać będzie dwa lata.


0.0
Tagi: OVO Wrocław
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra