Ghelamco Poland logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoCity Space logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoOnyx Business Point logoFYI Commercial Consulting logoLC Corp S.A. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoNowy Styl Group logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoEcho Investment logoOlivia Business Centre logoLobos Nieruchomości logoKart Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPartner Capital Group logoArchicom logoHAVRE Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoOmnitech Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoAluprof S.A. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoAgrobex Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoDorbud S.A. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoKwiaty dla biura logoINTERBIURO logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoBusiness House logoSpectra Development logoTorus logoCHB14 logoPRO-INVEST S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoUNIMOR Development S.A. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoGTV Lighting logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

AED w biurowcach GTC

Należący do GTC Aeropark w Warszawie
Należący do GTC Aeropark w Warszawie
Deweloper Globe Trade Centre S.A. wyposażył wszystkie swoje obiekty biurowe w automatyczne defibrylatory zewnętrzne.

Inicjatywa przeprowadzona przez Globe Trade Centre S.A. (GTC) spotkała się z poparciem projektu „Ratuj z sercem – Mapa AED w Polsce”.

 

Czym są urządzania, które zostały zamontowane w biurowcach GTC? Automatyczny defibrylator zewnętrzny (ang. automated external defibrylator, AED) wykorzystywany jest w przypadku nagłego zatrzymania akcji serca. To sterowane komputerowo, zautomatyzowane urządzenie samo wykrywa niewłaściwy rytm serca i informuje o konieczności defibrylacji. Jest przyklejane za pomocą samoprzylepnych elektrod do skóry na klatce piersiowej chorego i, po otrzymaniu komendy, wytwarza impuls prądu w celu przywrócenia prawidłowego rytmu serca.

 

GTC, prócz zamontowania defibrylatorów w swoich budynkach, zdecydował się na przeszkolenie pracowników firm wynajmujących powierzchnie biurowe, by zapewnić, że urządzenia będą odpowiednio wykorzystane w przypadku takiej konieczności.

 

AED zwiększa szansę przeżycia po nagłym zatrzymaniu krążenia niemal trzykrotnie. Wyposażenie budynków GTC w AED i program szkoleń personelu to strzał w dziesiątkę i inicjatywa warta naśladowania. Chcielibyśmy mieć więcej takich miejsc w Polsce – podkreśla dr n. med. Wojciech Rychlik, koordynator projektu „Ratuj z Sercem - Mapa AED w Polsce”.

 

To niezwykle ważne dla naszej spółki, żeby każdy, kto pracuje czy po prostu relaksuje się w biurowcach zbudowanych i zarządzanych przez GTC czuł się bezpiecznie. Uważam, że to nie tylko przywilej, ale prawo każdego pracownika. Pamiętajmy również, że AED są na tyle intuicyjne i proste w obsłudze, że każdy może zdjąć jeden ze ściany i postępując według instrukcji wydawanych przez urządzenie przyczynić się do uratowania komuś życia - komentuje Adam Krupa, Dyrektor Administracji GTC.

Napisz pierwszy komentarz
Hilton 750x140
mantra