Forbo Flooring Systems Polska logoNowy Styl Group logoSpectra Development logoKwiaty dla biura logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoTorus logoOlivia Business Centre logoRIS Kotes logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoVastint Poland Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoTétris Poland logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoDEVCO Sp. z.o.o. logoGTV Lighting logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoKart Sp. z o.o. logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoCity Space logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoFYI Commercial Consulting logoINTERBIURO logoBusiness House logoARTSERVIS sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoPodium Investment logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoUNIMOR Development S.A. logoCOTEX Office Centre logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

AED w biurowcach GTC

Należący do GTC Aeropark w Warszawie
Należący do GTC Aeropark w Warszawie
Deweloper Globe Trade Centre S.A. wyposażył wszystkie swoje obiekty biurowe w automatyczne defibrylatory zewnętrzne.

Inicjatywa przeprowadzona przez Globe Trade Centre S.A. (GTC) spotkała się z poparciem projektu „Ratuj z sercem – Mapa AED w Polsce”.

 

Czym są urządzania, które zostały zamontowane w biurowcach GTC? Automatyczny defibrylator zewnętrzny (ang. automated external defibrylator, AED) wykorzystywany jest w przypadku nagłego zatrzymania akcji serca. To sterowane komputerowo, zautomatyzowane urządzenie samo wykrywa niewłaściwy rytm serca i informuje o konieczności defibrylacji. Jest przyklejane za pomocą samoprzylepnych elektrod do skóry na klatce piersiowej chorego i, po otrzymaniu komendy, wytwarza impuls prądu w celu przywrócenia prawidłowego rytmu serca.

 

GTC, prócz zamontowania defibrylatorów w swoich budynkach, zdecydował się na przeszkolenie pracowników firm wynajmujących powierzchnie biurowe, by zapewnić, że urządzenia będą odpowiednio wykorzystane w przypadku takiej konieczności.

 

AED zwiększa szansę przeżycia po nagłym zatrzymaniu krążenia niemal trzykrotnie. Wyposażenie budynków GTC w AED i program szkoleń personelu to strzał w dziesiątkę i inicjatywa warta naśladowania. Chcielibyśmy mieć więcej takich miejsc w Polsce – podkreśla dr n. med. Wojciech Rychlik, koordynator projektu „Ratuj z Sercem - Mapa AED w Polsce”.

 

To niezwykle ważne dla naszej spółki, żeby każdy, kto pracuje czy po prostu relaksuje się w biurowcach zbudowanych i zarządzanych przez GTC czuł się bezpiecznie. Uważam, że to nie tylko przywilej, ale prawo każdego pracownika. Pamiętajmy również, że AED są na tyle intuicyjne i proste w obsłudze, że każdy może zdjąć jeden ze ściany i postępując według instrukcji wydawanych przez urządzenie przyczynić się do uratowania komuś życia - komentuje Adam Krupa, Dyrektor Administracji GTC.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra