WOMAK HOLDING logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoAluprof S.A. logoLobos Nieruchomości logoGhelamco Poland logoArchicom logoOmnitech Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoALLCON INVESTMENT logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoKart Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoVastint Poland Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoHexagon logoDorbud S.A. logoPartner Capital Group logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoCity Space logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoEcho Investment logoPRO-INVEST S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoINTERBIURO logoUNIMOR Development S.A. logoTriGranit Corporation logoCHB14 logoHAVRE Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoKwiaty dla biura logoBusiness House logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoEcophon Saint-Gobain logoFYI Commercial Consulting logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoTorus logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoSawig Invest Group logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

AED w biurowcach GTC

Należący do GTC Aeropark w Warszawie
Należący do GTC Aeropark w Warszawie
Deweloper Globe Trade Centre S.A. wyposażył wszystkie swoje obiekty biurowe w automatyczne defibrylatory zewnętrzne.

Inicjatywa przeprowadzona przez Globe Trade Centre S.A. (GTC) spotkała się z poparciem projektu „Ratuj z sercem – Mapa AED w Polsce”.

 

Czym są urządzania, które zostały zamontowane w biurowcach GTC? Automatyczny defibrylator zewnętrzny (ang. automated external defibrylator, AED) wykorzystywany jest w przypadku nagłego zatrzymania akcji serca. To sterowane komputerowo, zautomatyzowane urządzenie samo wykrywa niewłaściwy rytm serca i informuje o konieczności defibrylacji. Jest przyklejane za pomocą samoprzylepnych elektrod do skóry na klatce piersiowej chorego i, po otrzymaniu komendy, wytwarza impuls prądu w celu przywrócenia prawidłowego rytmu serca.

 

GTC, prócz zamontowania defibrylatorów w swoich budynkach, zdecydował się na przeszkolenie pracowników firm wynajmujących powierzchnie biurowe, by zapewnić, że urządzenia będą odpowiednio wykorzystane w przypadku takiej konieczności.

 

AED zwiększa szansę przeżycia po nagłym zatrzymaniu krążenia niemal trzykrotnie. Wyposażenie budynków GTC w AED i program szkoleń personelu to strzał w dziesiątkę i inicjatywa warta naśladowania. Chcielibyśmy mieć więcej takich miejsc w Polsce – podkreśla dr n. med. Wojciech Rychlik, koordynator projektu „Ratuj z Sercem - Mapa AED w Polsce”.

 

To niezwykle ważne dla naszej spółki, żeby każdy, kto pracuje czy po prostu relaksuje się w biurowcach zbudowanych i zarządzanych przez GTC czuł się bezpiecznie. Uważam, że to nie tylko przywilej, ale prawo każdego pracownika. Pamiętajmy również, że AED są na tyle intuicyjne i proste w obsłudze, że każdy może zdjąć jeden ze ściany i postępując według instrukcji wydawanych przez urządzenie przyczynić się do uratowania komuś życia - komentuje Adam Krupa, Dyrektor Administracji GTC.

Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra