City Office logoOlivia Business Centre logoUNIMOR Development S.A. logoSpectra Development logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoPorto Office B Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoSchüco International Polska logoVastint Poland Sp. z o.o. logoCity Space logoGTV Lighting logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoCOTEX Office Centre logoArchicom logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoEcho Investment logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKart Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoHAVRE Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoLobos Nieruchomości logoTorus logoPRO-INVEST S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoGłówka Pracuje logoCHB14 logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoINTERBIURO logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoKwiaty dla biura logoBusiness House logoOnyx Business Point logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Planowana emisja akcji GTC

Należące do GTC Centrum Biurowe Korona w Krakowie
Należące do GTC Centrum Biurowe Korona w Krakowie
Globe Trade Centre S.A. zaproponowała swoim akcjonariuszom emisję do 140 mln nowych akcji.

Nowe możliwości i okazje inwestycyjne dla GTC stwarzają możliwości inwestycyjne, wynikające ze spadku stawek najmu w stolicach Europy Środkowo-Wschodniej i Południowej, a także ze znacznych różnic pomiędzy stopami kapitalizacji nieruchomości i niskimi stopami procentowymi. Kapitał pozyskany z akcji zostanie przeznaczony na przejęcie aktywów generujących przychody z najmu, które pozwalają na wygenerowanie przez GTC wartości dodanej. Ponadto uzyskane fundusze posłużą finansowaniu ograniczonego wzrostu poprzez wybrane projekty deweloperskie.

 

GTC zakończyło fazę restrukturyzacji, osiągając dobre i stabilne wyniki operacyjne. Obecnie spółka jest w dobrej kondycji i jest gotowa do wykorzystania zidentyfikowanych atrakcyjnych możliwości inwestycyjnych w celu stymulacji rozwoju firmy. Potencjalne przejęcia, które zostaną częściowo sfinansowane za pomocą pozyskanego kapitału, wzmocnią portfolio inwestycyjne GTC, tworząc dodatkową wartość dla akcjonariuszy – mówiThomas Kurzmann, Prezes Zarządu GTC.

 

GTC informuje, że zamierza inwestować w nieruchomości generujące przychody z najmu oraz posiadające potencjał dalszego wzrostu wartości. Aktywa wytypowane na drodze starannej selekcji znajdują się w Polsce oraz w stolicach Europy Środkowo-Wschodniej i Wschodnio-Południowej. Spółka zamierza skupić się na przejmowaniu aktywów z sektora nieruchomości biurowych i handlowych. Dostrzegamy możliwości przejęć, które mogą przełożyć się na szybki rozwój GTC. Aby skorzystać z tych możliwości niezbędne jest pozyskanie kapitału przez GTC. Wierzymy, że realizacja naszej strategii wzrostu sprawi, że w średniej perspektywie czasowej GTC zmieni swój profil i stanie się spółką generującą środki z działalności operacyjnej – komentuje Alexander Hesse, Przewodniczący Rady Nadzorczej GTC.

 

Walne zgromadzenie akcjonariuszy, które zdecyduje o nowej emisji akcji GTC odbędzie się 13 października 2014 r.

 

Globe Trade Centre S.A. jest deweloperem działającym w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, Rosji, na Słowacji i Ukrainie. Inwestycje spółki prowadzone są w trzech sektorach rynku nieruchomości: budynków i parków biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych oraz obiektów mieszkaniowych.

Napisz pierwszy komentarz
mantra