Vastint Poland Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoWOMAK HOLDING logoDEVCO Sp. z.o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoCHB14 logoHAVRE Sp. z o.o. logoCity Space logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoALLCON INVESTMENT logoSchüco International Polska logoBusiness House logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoArchicom logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoOmnitech Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoDorbud S.A. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoOlivia Business Centre logoGhelamco Poland logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoPartner Capital Group logoKwiaty dla biura logoSawig Invest Group logoAluprof S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoHexagon logoTriGranit Corporation logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoTorus logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoEcho Investment logoINTERBIURO logoLobos Nieruchomości logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Planowana emisja akcji GTC

Należące do GTC Centrum Biurowe Korona w Krakowie
Należące do GTC Centrum Biurowe Korona w Krakowie
Globe Trade Centre S.A. zaproponowała swoim akcjonariuszom emisję do 140 mln nowych akcji.

Nowe możliwości i okazje inwestycyjne dla GTC stwarzają możliwości inwestycyjne, wynikające ze spadku stawek najmu w stolicach Europy Środkowo-Wschodniej i Południowej, a także ze znacznych różnic pomiędzy stopami kapitalizacji nieruchomości i niskimi stopami procentowymi. Kapitał pozyskany z akcji zostanie przeznaczony na przejęcie aktywów generujących przychody z najmu, które pozwalają na wygenerowanie przez GTC wartości dodanej. Ponadto uzyskane fundusze posłużą finansowaniu ograniczonego wzrostu poprzez wybrane projekty deweloperskie.

 

GTC zakończyło fazę restrukturyzacji, osiągając dobre i stabilne wyniki operacyjne. Obecnie spółka jest w dobrej kondycji i jest gotowa do wykorzystania zidentyfikowanych atrakcyjnych możliwości inwestycyjnych w celu stymulacji rozwoju firmy. Potencjalne przejęcia, które zostaną częściowo sfinansowane za pomocą pozyskanego kapitału, wzmocnią portfolio inwestycyjne GTC, tworząc dodatkową wartość dla akcjonariuszy – mówiThomas Kurzmann, Prezes Zarządu GTC.

 

GTC informuje, że zamierza inwestować w nieruchomości generujące przychody z najmu oraz posiadające potencjał dalszego wzrostu wartości. Aktywa wytypowane na drodze starannej selekcji znajdują się w Polsce oraz w stolicach Europy Środkowo-Wschodniej i Wschodnio-Południowej. Spółka zamierza skupić się na przejmowaniu aktywów z sektora nieruchomości biurowych i handlowych. Dostrzegamy możliwości przejęć, które mogą przełożyć się na szybki rozwój GTC. Aby skorzystać z tych możliwości niezbędne jest pozyskanie kapitału przez GTC. Wierzymy, że realizacja naszej strategii wzrostu sprawi, że w średniej perspektywie czasowej GTC zmieni swój profil i stanie się spółką generującą środki z działalności operacyjnej – komentuje Alexander Hesse, Przewodniczący Rady Nadzorczej GTC.

 

Walne zgromadzenie akcjonariuszy, które zdecyduje o nowej emisji akcji GTC odbędzie się 13 października 2014 r.

 

Globe Trade Centre S.A. jest deweloperem działającym w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, Rosji, na Słowacji i Ukrainie. Inwestycje spółki prowadzone są w trzech sektorach rynku nieruchomości: budynków i parków biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych oraz obiektów mieszkaniowych.

Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra