Agrobex Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoFYI Commercial Consulting logoPodium Investment logoARTSERVIS sp. z o.o. logoTorus logoGTV Lighting logoNowy Styl Group logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoSpectra Development logoVastint Poland Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoEcho Investment logoBusiness House logoINTERBIURO logoCOTEX Office Centre logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoINTER-BUD logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoArchicom logoKontor logoLC Corp S.A. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoVantage Development S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoCity Space logoDEVCO Sp. z.o.o. logoOlivia Business Centre logoHAVRE Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoTétris Poland logoPorto Office A Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoAWIM Grupa Inwestycyjna logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO GTC rozpoczęło budowę kompleksu w Belgradzie

Fortyone w Belgradzie
Kompleks biurowy klasy A zaoferuje ponad 27 000 mkw.
GTC zainaugurowało budowę kompleksu biurowego Fortyone w stolicy Serbii. Będzie to pierwszy w tym kraju budynek ze złotym certyfikatem LEED.

1 października 2014 r. odbyła się ceremonia oficjalnego rozpoczęcia budowy najnowszego projektu GTC w Serbii – Fortyone. W uroczystości udział wzięli Sinisa Mali, Prezydent Belgradu oraz Thomas Kurzmann, Prezes Zarządu GTC.

 

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak dobrze prosperują nieruchomości biurowe z naszego portfolio w Belgradzie. Biorąc pod uwagę nasze wyniki, jak i popyt wykraczający poza dostępną powierzchnię biurową, podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu budowy nowego biurowca. Z dumą możemy ogłosić, że jeszcze przed wbiciem pierwszej łopaty w grunt mamy umowy wstępne na najem 60 proc. pierwszego budynku kompleksu Fortyone – mówi Thomas Kurzmann, Prezes Zarządu GTC.

 

Kompleks biurowy klasy A zaoferuje ponad 27 000 mkw., która zostanie oddana do użytku w trzech etapach. Pierwszy budynek oferujący ok. 10 000 mkw. zostanie oddany do użytku w trzecim kwartale 2015 r. Kompleks będzie certyfikowany w systemie LEED. Możliwość zaprojektowania i zbudowania pierwszego w Serbii biurowca zgodnie ze standardami złotego certyfikatu LEED napełnia nas wielką dumą. Budynek zapewni najwyższy standard biurowy w połączeniu z niskim poborem energii i zoptymalizowanymi kosztami operacyjnymi. Co więcej, będzie to pierwszy wybudowany w Belgradzie kompleks o wielkości większej niż 5 000 m kw. od pięciu lat – dodał Thomas Kurzmann.

 

Fortyone będzie zlokalizowany w dzielnicy Nowy Belgrad, na skrzyżowaniu bulwarów Milutina Milankovica i Umetnosti. Do dyspozycji najemców zostanie oddanych blisko 500 naziemnych i podziemnych miejsc parkingowych, a dla ich wygody w każdym z budynków znajdzie się także przestrzeń handlowa.

 

Grupa GTC powstała w roku 1994. Spółka jest deweloperem i zarządcą nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowej. Firma działa w Polsce, a także w Rumunii, na Węgrzech, w Chorwacji, Serbii, Bułgarii, na Słowacji oraz w Czechach. Ponadto Grupa posiada grunty przeznaczone pod zabudowę na Ukrainie i w Rosji. Portfel nieruchomości Grupy obejmuje zarówno nieruchomości komercyjne (budynki biurowe i parki biurowe oraz centra handlowo-rozrywkowe), jak i projekty mieszkaniowe. Od powstania firma GTC wybudowała około 950 000 mkw. NRA powierzchni biurowej i handlowej, a także sprzedała ok. 344 000 mkw. NRA ukończonych nieruchomości komercyjnych.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra