EKO STRABAG postawi biurowiec w centrum Warszawy

Astoria w Warszawie - nadal możliwe są zmiany techniczne i wizualne projektu
Astoria powstanie pomiędzy centrum biznesowym Warszawy a Starym Miastem
2 października spółka STRABAG Real Estate GmbH (SRE) rozpoczęła realizację obiektu biurowo-handlowego w Warszawie. Koszt inwestycji szacowany jest na ok. 75 mln euro.

Astoria, inwestycja o powierzchni 28 000 mkw. (17 600 mkw. biur i 1400 mkw. przeznaczonych na funkcję handlową) powstanie pomiędzy centrum biznesowym a Starym Miastem. Zakończenie realizacji projektu, którego STRABAG jest generalnym wykonawcą przewidziano na pierwsze półrocze 2016 r.

 

Lokalizacja ASTORII jest wręcz idealna. Bezpośrednie sąsiedztwo instytucji oraz miejsc, gdzie odbywają się wydarzenia kulturalne, państwowe i międzynarodowe zapewni ciekawe otoczenie inwestycji – tłumaczy Michael Markart, odpowiedzialny za projekt biurowca. Budynek zaoferuje firmom nowy adres w dobrym stylu, ponieważ ASTORIA będzie położona na jednej osi i w zasięgu wzroku Pałacu Kultury i Nauki - dodaje współodpowiedzialny za koncepcję budynku Erol Milo.

 

Architektura budynku będzie wyróżniała się fasadą wykonaną ze szkła, metalu i kamienia, a dzięki przejęciu części elementów stylowych od położonych po sąsiedzku obiektów, Astoria wpisze się w otoczenie.

 

Do obiektu budynku będą prowadziły dwa hole wejściowe. W części biurowej nieruchomość będzie posiadała elastyczną powierzchnię umożliwiającą aranżację i rozkład biura zgodnie z wymaganiami najemców, natomiast zastosowane w budynku oświetlenie LED i system stropów aktywnych do regulacji temperatury pomieszczeń wpłyną na obniżenie kosztów eksploatacji. Do dyspozycji najemców pozostanie 100 miejsc postojowych w parkingu podziemnym. Astoria realizowana jest zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i wymogami LEED na poziomie Gold.

 

Grupa STRABAG weszła na polski rynek pod koniec lat 80-tych realizacją projektu hotelowo-biurowego i centrum kongresowego LIM Center w Warszawie. Astoria jest pierwszym własnym projektem realizowanym w Polsce przez firmę, która wchodzi na polski rynek deweloperów nieruchomości komercyjnych.

 

W Austrii i Szwecji realizujemy aktualnie nasze pierwsze projekty na arenie międzynarodowej. Budowa ASTORII w Warszawie stanowi kontynuację naszych działań za granicą – komentuje Thomas Hohwieler, Prezes SRE. Ważną zaletą dla SRE jest obecność Grupy STRABAG w Polsce, a wraz z nią infrastruktury niezbędnej do opracowania i realizacji projektu. W ten sposób możemy nie tylko wykorzystać w Polsce nasze 50-letnie doświadczenie w zakresie realizacji projektów na rynku niemieckim, ale również kontynuować udaną strategię naszej Spółki w zakresie współpracy z kolegami z branży budowlanej w dotychczas praktykowany sposób – wyjaśnia Hohwieler.

 

SRE to część STRABAG SE, europejskiego koncernu technologicznego z branży budowlanej. Spółka powstała w 1965 roku i od tego czasu ma już w swoim portfolio inwestycje o całkowitej wartości ponad 5,9 mld euro. W Niemczech SRE zrealizowała takie projekty, jak MILANEO w Stuttgarcie (zdobywca nagrody „Best Futura Mega Project“ na MIPIM 2013), UPPER WEST w Berlinie, Tańczące Wieże w Hamburgu (zdobywca nagrody MIPIM-, immobilienmanager i FIABCI-AWARD w 2014 roku) oraz Forum Mittelrhein Koblenz (zwycięzca nagrody Immobilienmanager-AWARD 2013). Spółka jest aktywna w Szwecji i Austrii. W Polsce SRE planuje stworzyć swój własny dział deweloperski.


0.0
Napisz pierwszy komentarz