Archicom logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoGhelamco Poland logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoPRO-INVEST S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoCity Office logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoCHB14 logoAluprof S.A. logoSchüco International Polska logoBusiness House logoEcho Investment logoGTV Lighting logoVastint Poland Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoGłówka Pracuje logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoCity Space logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoLC Corp S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoUNIMOR Development S.A. logoOmnitech Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoTorus logoNowy Styl Group logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoHAVRE Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoLobos Nieruchomości logoOlivia Business Centre logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFYI Commercial Consulting logoKwiaty dla biura logoOnyx Business Point logoSpectra Development logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

W Warszawie otwarcie Dzielnej 60

Prezes zarządu Ochnik Development Jacek Ochnik przecina wstęgę
Inwestycja wyróżnia się niejednolitą, postindustrialną strukturą architektoniczną
Oficjalnie otwarto kompleks biurowy należący do Ochnik Development. Inwestycja oferująca loftowe biura powstała w odnowionych i rozbudowanych postindustrialnych budynkach przy ul. Dzielnej 60.

Oficjalne otwarcie Dzielnej 60 odbyło się 20 marca. W uroczystości wzięli udział twórcy, wykonawcy i użytkownicy kompleksu. Modernizacja kompleksu trwała kilka lat. Mimo to w jej trakcie powierzchnie biurowe ciągle były wynajmowane. Dawni najemcy obiektu pozostali w swoich już odnowionych biurach. Tym samym po podpisaniu kilku nowych umów najmu Dzielna 60 jest niemal w całości wynajęta.

 

Dzielna 60 znajduje się w centrum Warszawy u zbiegu ulic Dzielnej, Pawiej i Esperanto. Kompleks składa się z pięciu budynków, których łączna powierzchnia wynosi 20 000 mkw. Autorem projektu architektonicznego nowej Dzielnej są architekci z pracowni Bohdana Ufnalewskiego oraz Zbigniewa Orlińskiego. Inwestycja wyróżnia się niejednolitą, postindustrialną struktura architektoniczną. Całość uzupełniają nowoczesne elementy takie jak panoramiczna winda, granitowa posadzka wewnętrznego dziedzińca, szklane balustrady i pergole czy zadaszenia wejść. Duże powierzchnie elewacji budynków zostały wykonane z alucobondu i ciemnego szkła.

 

Pierwszy raz zobaczyłem ten kompleks 15 lat temu mówi Jacek Ochnik, prezes zarządu Ochnik Development – Choć prace rozpoczęły się o wiele później, już wtedy powstała myśl o jego rewitalizacji. Industrialne budynki dawnych fabryk zdradzały ogromny potencjał. Od tego czasu przeszliśmy długą drogę, szczególnie że była to realizacja nietypowa, ale udało się przywrócić piękno biurowcom, by mogły znów stać się ozdobą Muranowa. Cieszę się, że było nam dane się do tego przyczynić – powiedział.

 

Największy biurowiec o nazwie Śródmieście został przebudowany według koncepcji stworzonej przez Biuro Projektów Kazimierski i Ryba. W myśl projektu znalazła się na nim trzykondygnacyjna, szklana nadbudowa, dzięki której w kompleksie przybyło dodatkowo ponad 1000 mkw. powierzchni biurowej.

 

Centralnym punktem kompleksu jest duże, wewnętrzne patio z miejscami do wypoczynku wśród zieleni, na które wychodzi także ogródek kawiarniany, znajdującej się tam restauracji. Osoby pracujące w biurowcach mogą korzystać z przeznaczonej do spotkań Strefy Relaksu oraz bezpłatnego Centrum Konferencyjnego. Lokalizacja budynków w sercu miasta stwarza możliwość różnego rodzaju aktywności również po godzinach pracy. Rowerzyści przy Dzielnej 60 mają zapewniony parking, szatnie i prysznice. 

 

Dodaj nowy komentarz
Komentarze 2
Franek :
Fajne miejsce na biuro w dobrej lokalizacji. Knajpka z dobrym jedzeniem, salon kosmetyczny jest, strefa relaksu i ogólnie przyjemnie, zwłaszcza loftowe powierzchnie robią klimat
19 maja 2015 15:57
Kamkam :
Super obiekt! Bardzo ładnie to wszystko odnowili, z głową. I nawet o prysznice dla rowerzystów zadbali :)
14 kwietnia 2015 14:58
mantra