Vantage Development S.A. logoSpectra Development logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoVastint Poland Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoAgrobex Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoPodium Investment logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoRIS Kotes logoAluprof S.A. logoINTER-BUD logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoINTERBIURO logoFYI Commercial Consulting logoTorus logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoTétris Poland logoPorto Office A Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoCity Space logoUNIMOR Development S.A. logoBusiness House logoKart Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoOlivia Business Centre logoHAVRE Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoDEVCO Sp. z.o.o. logoKwiaty dla biura logoGTV Lighting logoNowy Styl Group logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

EKO Audyty energetyczne w ofercie JLL

Firma JLL dysponująca szeroką ekspertyzą z obszaru tzw. zielonej certyfikacji, rozszerzyła zakres usług o audyty energetyczne dla budynków biurowych, handlowych, hotelowych i magazynowych.

Obserwujemy zapotrzebowanie na profesjonalne audyty energetyczne wśród deweloperów i zarządców budynków. Wynika to z takich czynników jak m.in. coraz bardziej restrykcyjne przepisy unijne dotyczące emisji dwutlenku węgla, zmiany w prawie budowlanym, a także rosnąca wiedza odnośnie korzyści – również biznesowych - płynących z zastosowania rozwiązań z obszaru zrównoważonego budownictwa. Po przeprowadzeniu audytu i zastosowaniu się do wskazanych w trakcie analizy rad można znacząco zmniejszyć koszty operacyjne budynku – komentuje Regina Gul, Senior Project Manager w Dziale Zarządzania Projektami JLL, LEED AP i BREEAM In-Use Auditor.

 

Audyt energetyczny polega na sprawdzeniu stanu technicznego obiektu, przeprowadzeniu inspekcji budynku i jego terenów zewnętrznych, dokonaniu analizy powierzchni najmu, pomieszczeń technicznych i wspólnych, a także na zapoznaniu się z dokumentacją obiektu oraz rachunkami za media. Na podstawie przeprowadzonych badań przygotowuje się szczegółowy raport, w którym określone zostają obszary wymagające poprawy. Eksperci proponują kierunki zmian i konkretne rozwiązania. Przykładem działań związanych z audytem energetycznym może być np. analiza czasu pracy instalacji budynkowych, której celem jest optymalne dopasowanie czasu ich pracy do czasu użytkowania budynku.

 

Poza audytami energetycznymi, JLL dostarcza pełen pakiet usług związanych z certyfikacją LEED i BREEAM.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Galicyjska - duży
mantra